hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - tykk hest!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Hest og helse
 tykk hest!
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

€Klippa€

» VIP

Norway
Innlegg: 167

Skrevet - 23/08/2006 :  12:07:31  Vis profil  Svar med kopi av melding
Fekk meg nettopp ein ponny på fôr. det er noe av det tykkeste eg noen gang har sett! hun er ei ponnyhoppe på rundt 120 og er rundt 18-20 år.
høvene er ustelte og hun er ikke ridd siden begynnelsen av sommeren (minst!). hun har gått på eit beite aleine heile sommeren, og grunnen til at eg har henne er for at hun og Klippa har godt av selskapet til kvarandre. problemet ar at denne ponnien er så utrolig feit at eg er redd for at hun skal bli forfangen, og med tanke på alderen, høvene og vekta er eg redd hun ikke skal tåle at noen rir eller trener henne..er det noe fornuftig i det eg skriver? har hatt henne 1 uke og har leid henne litt små turer kvar dag, og hun og klippa er på "slanke beite"...er det forsvarlig at min lillesøster eller noe kan ri henne noen småturer!? må bare spørr, og håper på et fornuftigt svar

har noen bilder på vippen av henne...

TORHILD

» VIP

Innlegg: 2595

Skrevet - 23/08/2006 :  13:36:14  Vis profil  Svar med kopi av melding
Skritteturer har hun bare godt av! Begynn med en halvtime, går det greit, så øk til en time. Når hun ikke lenger blir anpusten av dette, kan du også legge inn små trave-økter, feks skritte ti minutter, trave 5 minutter, skritte ti minutter, trave 5 minutter osv.
Gå til toppen av siden

aspøylisa

» VIP

Norway
Innlegg: 120

Skrevet - 27/08/2006 :  20:50:07  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideaspøylisa  Svar med kopi av melding
Hei på dei Malin!

eg trur kje Ronja har vondt av å bli ridd litt! Men kansje forsiktig i begynnelsen då...intervaller hørres ikkje domt ud... Ronja vil nåkk liga å bli ridd igjen, snx! Eg e klar hvis du trenge selskab elle hjelp!

ta en kikk på min vip...! Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.