hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Noen spørsmål
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Ridegrener
 Dressur
 Noen spørsmål
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

Bea

» VIP

Norway
Innlegg: 1100

Skrevet - 07/08/2006 :  15:52:57  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideBea  Svar med kopi av melding
Er det mange som rir med hjelpetøyler på oppvarming før stevner?
Er det lov?

Er det regler for hvilke klasser man kan starte på stevner?
Feks kan man starte LB og MB ?

Har ikke planer om noen av delene, er bare nysgjerrig som vanlig


Ingvild og Kenzo

» VIP

Norway
Innlegg: 1117

Skrevet - 07/08/2006 :  16:14:40  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideIngvild og Kenzo  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseIngvild og Kenzo  Svar med kopi av melding
Nei, det er ingen som rir med hjelpetøyler på oppvarmingen, tror heller ikke det er lov. Jeg mener å ha lest/hørt at man kun kan varme opp med det som er lov å ri med inne på banen, bortsett fra beinbelegg/bandasjer o.l.

Ofte stenger man klassene for ekvipasjer som har ridd til f.eks. 60% på en høyere klasse. Eks: Har man ridd til 60% i LA er LC stengt for disse ekvipasjene. Noen stevner kan man bare starte én klasse. Men dette tror jeg er forskjellig fra stevne til stevne. Men det er vanlig å ri to klasser som går etter hverandre, f eks LB og LA. Kommer man opp på MB+ rir man som regel bare den ene klassen, siden den er ganske krevende for hesten.

Kenzo&Buster
Diamantene<3
Gå til toppen av siden

Campari.

Innlegg: 59

Skrevet - 07/08/2006 :  17:49:21  Vis profil  Svar med kopi av melding
mye her er riktlig men noe legges det tvil ved.. i dressur er det ikke lov å varme opp med annet enn belegg/bandasjer (som skal være tatt av innen du kommer inn på banen! ikke av banemannskap).. på Lands-/elitestevner er det ikke lov til å ri mer enn en klasse hvis jeg ikke tar helt feil, på D-stevner er det lov til å ri max 2 klasser:)

tror du fikk svar her å:P
Gå til toppen av siden

spoff

» VIP

Norway
Innlegg: 3639

Skrevet - 07/08/2006 :  23:36:16  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesidespoff  Svar med kopi av melding
Det er lov å varme opp med løpende martingal (KRIV §426.7), og jeg har sett det brukt to ganger. En gang under oppvarming til 4årscupen, og en gang under oppvarming i en LA. Om forholdene tillater det, er det også lov til å longere. Og ved longering er innspenningstøyler lov.

Det er ikke regler som begrenser antall start ved spesielt L- og/eller E-stevner. For høyere enn klubbstevner er det maks lov til å starte tre klasser, og en hest kan ikke gå samme klasse to ganger (på klubbstevne kan en hest gå samme klasse to ganger med ulike ryttere i dressur, gjelder både privat- og skolehester, og starte maks 3 ganger. KRI tillegg3). Dvs, dette med tre ganger finner jeg ikke noe sted, men jeg mener det er slik. Uannsett oppfordres det til at klassene settes opp slik at det er mulig for en rytter å starte to klasser med hesten sin (KRI §142.1). Fint om noen finner dette i KR, for det er godt mulig jeg tar feil. Dette er felles for D-, L- og E-stevner. Det er derimot normalt at stevnearrangøren setter begrensninger pga kapasitet. Og på L- og E-stevner er det iallfall i dressur ikke normalt å velge mer enn en klasse.

Om klassene er åpne kan du f.eks. starte LB og MB om du ønsker det.

Edit: Skolehester kan visst ikke lengre starte tre ganger i samme klasse på klubbstevner.. Og henvisning til paragrafene, så vet dere hvor det står.

dressurblogg.no
Redigert av - spoff den 08/08/2006 00:29:56 Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.88 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.