hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Trenger du hjelp i sprang?
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Ridegrener
 Sprang
 Trenger du hjelp i sprang?
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forrige side
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne
Side: av 2

Ozzy&Kristina

» VIP

Norway
Innlegg: 171

Skrevet - 22/06/2006 :  13:13:09  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideOzzy&Kristina  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseOzzy&Kristina  Svar med kopi av melding
Kopi av melding:
Nei, er det ikke sånn her da?

Ponni: 13 til 16 (i mesterskap)
Junior: - til 18
Ung rytter: 16 til 21
Senior: 18 ---

Trodde jeg da? Overlapper ikke de hverandre litt? Er ikke helt sikker på nøyaktig årstall, så ta det med en klype salt

Opprinnelig postet av Ingvild og Kenzo



Tror ikke det nei...
Man er junior ut det året man fyller 18, young rider fra det året man fyller 19 t.o.m. det året man fyller 21, og etter det er man senior.

"Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow." Gå til toppen av siden

MP & Nehemyah Mulan

» VIP

Norway
Innlegg: 787

Skrevet - 22/06/2006 :  18:59:12  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jo, Ingvild du har tildels rett, man kan ri senior fra man er 18år i dressur (men ikke i sprang?), men da kan du ikke starte YR igjen.
Trommende hover, stille grunn. Det er naturens gledessang!


- Marit Petra
Gå til toppen av siden

Hege J

» VIP

Norway
Innlegg: 1964

Skrevet - 22/06/2006 :  21:03:12  Vis profil  Svar med kopi av melding
For å få klarhet i dette, her er fra reglementet på rytter.no:

2. Barn omfatter aldersgruppen t.o.m. det året rytteren fyller 12 år. Jfr NIFs be-stemmelser om barneidrett.
3. Ryttere kan konkurrere som ponniryttere (P) til og med utgangen av det år ved-kommende fyller 16 år med ponni som nevnt i § 123.1. Ponniryttere kan delta i krets- og norgesmesterskap f.o.m. det år de fyller 13 år. I kjørekonkurranse er det ingen øvre aldersgrense for å kjøre ponni, med unntak for ponni kat 4, som ikke kan kjøres i énspann maraton av kusk over 20 år..
4. Ryttere kan konkurrere som juniorer (J) til og med utgangen av det år ved-kommende fyller 18 år. Rytter fylt 16 år og som i sprangridning har fått plassering i MA (1,40-hopping) eller fullført med 4 feilpoeng eller mindre, kan delta i VB (1,50-hopping). Rytter fylt 14 år som i feltridning har fullført minst 3 CNC*, kan delta i klasse CNC**. Juniorer kan delta i krets- og norgesmesterskap f.o.m. det år de fyller 13 år, se dog aldersbestemmelsene i § 122.7.
5. Ryttere kan konkurrere som unge ryttere (U) fra og med det år vedkommende fyller 16 år til og med utgangen av det år vedkommende fyller 21 år.
6. Ryttere kan delta i konkurranser for seniorer (Sn) fra og med det år de fyller 18 år; i dressur fra og med det år de fyller 16 år. Med seniorklasse menes klasse som i proposisjoner/statutter angis som seniorklasse, samt i sprangridning klasse VB for hest og høyere og i feltridning klasse CNC** for hest og høyere.
7. Andre aldersgrenser i tillegg til dem angitt i 2-6 overfor kan gjøres gjeldende i grenreglementene.
8. Det gis ikke dispensasjon fra bestemmelsene om aldersgrenser for rytter.

Men dette er hva som er lov, hva som er vanlig er en annen sak. Var det jeg tok utgangspunkt i.

Hege
Redigert av - Hege J den 22/06/2006 21:05:31 Gå til toppen av siden
Side: av 2 Tidligere emne Emne Neste emne  
Forrige side
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2026 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.