hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Cola Boks med strøm
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - SnikkSnakk
 Mellom himmel og jord
 Cola Boks med strøm
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forrige side | Neste side
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne
Side: av 3

Roxira

» VIP

Norway
Innlegg: 2272

Skrevet - 20/06/2006 :  21:02:40  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideRoxira  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseRoxira  Svar med kopi av melding
Vi driver å trener alene hjemme trening som bare av det... Hunden har lært å være alene hjemme i 3-4 timer der han var før, men etter å ha fått være med meg litt for mye har dette blitt glemt og vi har måtte begynne på nytt.

Problemet er bare det at det er ikke vårt hus, og veldig dumt at han skal ødelegge den døra som ikke er vår, er bare den ene døra han biter på. Har prøvd å stenge den så han lærer seg at den ikke lar seg åpne. så vi får se om det hjelper.

Han har sånn plutselig fått en hel masse for seg, så det er mye å ta tak i her om dagen. Redd for å gå inn og ut porten til foreldrene mine, løper ned folk i gangen for han må ut døra fort som fy, 8fallt oppå han her om dagen så rart det er noe igjen av bikkja), blitt mer og mer tullete for å være alene hjemme, begynner å fly rundt og klynke bare man går på do, stresser seg opp på kveldstid, har perioder han ikke spiser... Så ja her er det mye å ta tak i. Allt kom sånn plutselig nå etter vi har hatt han i 3 mnd, sa bare pang og over natta var det der. Kom etter vi var å tittet på et småbruk som skulle leies ut.

Er kanskje ikke den beste løsningen nei, men jeg synes det er en veldig stygg uvane, og vi har mye å løse opp i med han om dagen, så derfor tenkte jeg kanskje han kunne finne ut av det selv. Er det ingen til stede og han kun får strøm om han herjer med dørhåndtaket synes jeg ikke det er så ille.
Blir jo det samme som å gå under strømgjerdet er veldig dumt, hunden har da valget holde seg utenfor eller gå under strømgjerdet til hestene å få seg en karamell. Regner med de fleste hestebikkjer har fått lære at det er strøm på strømgjerdet. Eller slår man av strømmen til hestene når man har med hunden?

*~Susanne~*

Sadness is not a crime. Making someone sad is!
Gå til toppen av siden

Lopke

Norway
Innlegg: 5953

Skrevet - 20/06/2006 :  21:45:04  Vis profil  Svar med kopi av melding
hvorfor lager dere ikke en hundegård da?? Gå til toppen av siden

Eva V

» VIP

Norway
Innlegg: 2178

Skrevet - 20/06/2006 :  22:02:02  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseEva V  Svar med kopi av melding
Kopi av melding:
Nå er jo hunden din alene i huset og gir beskjed at den misstrives.

Hunder tygger på ting og katter klorer på ting uten at det trenger å bety at de misstrives.. Det er heller for å klø tennene og kvesse klørne. Eierer må fortelle hunden eller katten sin at å tygge på visse ting eller klore på visse ting ikke er lov, det er en uvane som man må trene bort. Noen deler av huset pleier alltid å være stengt for hunder, det må hunden bare lære seg.

Noen hester bryter seg gjennom gjerder for å stå fornøyd på andre siden å gresse. Det er ikke lov, sånn er det bare, kan ikke ha løse hester springende rundt bare fordi gresset smaker bedre på andre siden, og det må hesten lære seg. Får hesten strøm i seg når den kommer nær gjerdet holder den seg kanskje på rett side.

Å bruke strøm er egentlig ganskje mildt, det er jo helt svak strøm som ikke er skadelig, det gir jo bare hunden et støkk. Den finner ut at "æsj, å bite i den er jo bare ubehagelig", samme prinsipp som å smøre noe ekkelt på, bare uten griset. Jeg har tatt i hundrevis av strømgjerder og fått strøm i meg hver gang, uten at jeg opplevde det som særlig traumatisk. :P

Ellers er det vel ikke bare bare å drive å bygge hundegård på leid eidendom heller ;)

Gå til toppen av siden

smulemor

Innlegg: 150

Skrevet - 20/06/2006 :  22:08:43  Vis profil  Svar med kopi av melding
sier meg enig med Eva V her, leiligheten er leid så det er ikke bare bare å bygge hundegård heller.

men... istedet for å eksprimentere med colabokser så ville jeg istedet tatt kontakt med en hundeklubb og hørt om de har et alternativ beregnet på hund. er litt usikker på hvor trygge disse morosakene er.

eventuellt, noe litt mildere som vi gjorde med vår...

plastpose på håndtaket først for å hindre at håndtaket ble vått, deretter et håndkle dynket i eddik eller noe annet stinkende surret rundt.
bikkja sluttet fort å gnage...

Redigert av - smulemor den 20/06/2006 22:09:12 Gå til toppen av siden

Roxira

» VIP

Norway
Innlegg: 2272

Skrevet - 20/06/2006 :  22:31:11  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideRoxira  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseRoxira  Svar med kopi av melding
Kopi av melding:
hvorfor lager dere ikke en hundegård da??

Opprinnelig postet av Lopke



Ikke plass til det her, enkelt og greit... Og leier, så det er sikkert ikke lov heller. Om vi hadde fått rydda plass i skauen. Har heller ikke planer om å bo her evig.
Og tror naboene her hadde klikka om han sto ute og hyla hele dagen.

*~Susanne~*

Sadness is not a crime. Making someone sad is!
Gå til toppen av siden

Roxira

» VIP

Norway
Innlegg: 2272

Skrevet - 20/06/2006 :  22:38:51  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideRoxira  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseRoxira  Svar med kopi av melding
Hunden gjorde dette i starten bare jeg gikk ut i gangen og lukket igjen døra, enda han hørte meg i gangen. Fikk av han den uvanen med at jeg slo på dørhåndtaket. Ga seg da en stund med det, men har begynt med dette når han skjønner vi har reist.

Da han kom til oss var det tydelig at han var vant til å ikke få liv å gå inn i stua, så han kan jo dette med hva som er lov å ikke sånn sett, han fikk heller ikke lov til å gå i 2. etasje der. Var bare den lille hunden dems som fikk lov til.

Tanken har vært hos oss å skaffe en hund til, men har lest at det ikke alltid hjelper å skaffe en hund til siden sånne hunder som har seperasjons angst blir redd når menneskene blir borte. Og ikke at de blir alene alltid. Vet at han klikker like fælt om vi lar andre passe han mens vi er borte, enda de også har hund. Biter i dørhåndtakene der også.
Så kan nok hende vi får to som hyler og gnager på dører om vi skaffer en til.

*~Susanne~*

Sadness is not a crime. Making someone sad is!
Gå til toppen av siden

Ragnhild E

» VIP

Norway
Innlegg: 2077

Skrevet - 21/06/2006 :  00:30:30  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseRagnhild E  Svar med kopi av melding
Polstre dørhåndtaket med no gaffateip ellerno? Da blir iallefall ikke det slitt, og du kan fortsatt ta i det, også er det ikke krise om voffen biter i det? Sier selvsagt ikke at dette er løsningen på problemet, men det hindrer iallefall at håndtaket blir ødelagt og du får dårlig samvittighet overfor utleier. Gå til toppen av siden

Roxira

» VIP

Norway
Innlegg: 2272

Skrevet - 21/06/2006 :  11:48:56  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideRoxira  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseRoxira  Svar med kopi av melding
Kopi av melding:
Polstre dørhåndtaket med no gaffateip ellerno? Da blir iallefall ikke det slitt, og du kan fortsatt ta i det, også er det ikke krise om voffen biter i det? Sier selvsagt ikke at dette er løsningen på problemet, men det hindrer iallefall at håndtaket blir ødelagt og du får dårlig samvittighet overfor utleier.

Opprinnelig postet av Ragnhild E



Skaden er allerede skjedd. Skjedde første dagen han var alene hjemme, for da visste vi jo ikke om det. Så vi må nok erstatte den når vi flytter. Har ikke giddi å gjort noe mer med den siden den er ødelagt alikevel.

*~Susanne~*

Sadness is not a crime. Making someone sad is!
Gå til toppen av siden

Bea

» VIP

Norway
Innlegg: 1100

Skrevet - 21/06/2006 :  13:49:40  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideBea  Svar med kopi av melding
Huff, det er ikke lett, dette er vel en av irlands offere for løpskulturen?
Min mynde ( den store) er ikke derfra, men hun har det tøft.
Det har vært MYE jobb og mye tull, men det går fremover litt om litt, jeg vet hvordan det er.
I tilegg er myndene noe spesielle, mer som katter. Og alle vet hvordan det er å trene katter? :p
Det er lite som funker annet enn positiv forsterkning, det kan nok hende det kan hjelpe med boksen, da du tydeligvis driver trening også.
Vi leide hus før, og slet med det samme. Min åpner dører, og når hun ikke får de opp klorer hun på de.
Det kan nok stemme at det ikke hjelper å få en hund til, men det funket hos meg gudskjelov.
En annen sak er at hundegård kanskje ikek helt er løsningen, da mynder er hunder man helst ikek skal ha i verken bånd eller gård.
En ting er jo temperaturene, de fryser lett, man kan sette på de dekken, men så blir det kanskje varmt, så er man ikke der å kan ta det av igjen.
jeg skal uansett prøve mine to i hundegård i sommerhalvåret, da italienren ikke er renslig og heller ikke blir det når han er inne alene og da ikke får komme ut når han må på do.

Tror nok hunden din er for avhengig av DEG, min var også det. Hun diltet etter meg hele dagen og hylte om jeg gikk en meter unna, skulle noen passe henne klorte hun på dørene og skrek til jeg var tilbake. Jeg syntes synd på henne og hadde henen med meg overalt, lot henne sove med meg i senga, så hun var aldri borte fra meg heller.
Samboer måtte ta henne ut på tur får å få henne litt fra meg, og vi måtte trene bort avhengiheten henens gradvis. Er mye bedre, men hun er fortsatt en mammadalt, men slipper hysterisk anfall.

Tror du bare må venne han til at andre holder på med han og har ham med seg, få litt avstand.


Gå til toppen av siden

maane

Norway
Innlegg: 372

Skrevet - 21/06/2006 :  14:02:34  Vis profil  Svar med kopi av melding
Nå er det jo ikke alle typer hunder som trives med det, men hva med å kjøpe et bur til å ha inne? Det fjerner jo ikke årsaken til problemene, men om den blir vant til at det er hundens plass kan den være der så lenge dere er borte, og være løs når dere er hjemme.

MEN, jeg synes hunden må vurderes først. Vi har en hund som er i bur inne på dagen, og som ikke har noe problem med det, mens den andre hunden er livredd buret og nekter å gå inn i det.
Gå til toppen av siden

Bea

» VIP

Norway
Innlegg: 1100

Skrevet - 21/06/2006 :  14:46:38  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideBea  Svar med kopi av melding
Bur er også en lettvin løsning, man slipper å trene og kan putte hunden inn der.
Jeg synes ikek man skal putte en hund med seperasjonsangst inn i et bur :|
jeg er en av de få (? virker det som) som synes det er tåpelig å ha hunden i bur først 8 timer mens man jobber/skole, for så ha den ute noen få timer og inn i bur ighen om natta.
Vil man ha et enkelt burdyr får man skaffe seg en hamster. Det blir 16 timer av døgnet i et bur! Virker som det er blitt slik at skal man ha hund må man naturligvis ha et bur.
Jeg har to hunder og eier ikke et bur. De lever i beste velgående lell.


Gå til toppen av siden

Tonje_

Norway
Innlegg: 841

Skrevet - 21/06/2006 :  15:18:07  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseTonje_  Svar med kopi av melding
Jeg hadde en sånn penn jeg, når man trykket på den fikk man strøm i seg, synes dette var utrolig morsomt jeg da. hehe.. Var ikke sterke greiene, bare sånn at man skvatt til.. hehe..
Men den bli ødelagt en gang noen skulle prøve den. hehe

Ikke ri fortere enn skytsengelen din kan fly
-Tonje-
Gå til toppen av siden

Roxira

» VIP

Norway
Innlegg: 2272

Skrevet - 21/06/2006 :  16:38:42  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideRoxira  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseRoxira  Svar med kopi av melding
Kopi av melding:
Bur er også en lettvin løsning, man slipper å trene og kan putte hunden inn der.
Jeg synes ikek man skal putte en hund med seperasjonsangst inn i et bur :|
jeg er en av de få (? virker det som) som synes det er tåpelig å ha hunden i bur først 8 timer mens man jobber/skole, for så ha den ute noen få timer og inn i bur ighen om natta.
Vil man ha et enkelt burdyr får man skaffe seg en hamster. Det blir 16 timer av døgnet i et bur! Virker som det er blitt slik at skal man ha hund må man naturligvis ha et bur.
Jeg har to hunder og eier ikke et bur. De lever i beste velgående lell.

Opprinnelig postet av Bea



Jeg har fått mange tips om bur, men synes ikke det er løsningen... Han har jo klaus bare for å bli sperret i en hesteboks. Minner han nok mye om kennelen i Irland, og putte han i et lite bur skaper nok mer problemer enn vi allt har tror jeg.

Hadde en Bullterrier tispe en stund og henne var vi avhengig av bur til. Ellers gikk hun løs på ting i huset og spiste det opp. Disse rasene gjør sånt. Er noe man blir advart om med en gang.
Hun var vant til å være i bur og gikk frivillig inn i det.

Hun hadde også buret som skamme krok, noe hun også var vant til når vi fikk henne, var hun apekatt inne og red på soffa puter eller oss var det rett i buret og det funket. Satt og hylte en stund men vi bare lot som om hun ikke var der.

Men Shemmy blir nok ingen burhund. Tror det ikke er noen god løsning. Vet de som hadde han før hadde en tre grind inn til kjøkkenet som han tygde opp, enda han ikke var alene, så dette kommer nok fra kennelen. Så hadde nok blitt mye tyggning på buret og stress.

Da jeg gjerdet med høytråd til hestene mine i vinter så de ikke skulle gå over gjerdet i den høye snøen, så tygde han også på det siden jeg sto på den ene siden og han på den andre. Har også tygget på strømtråden en del ganger, mens vi har gjerdet, flaks for han så har det vært når vi har gjerdet og ikke hatt strøm på.

*~Susanne~*

Sadness is not a crime. Making someone sad is!
Gå til toppen av siden

maane

Norway
Innlegg: 372

Skrevet - 21/06/2006 :  17:12:07  Vis profil  Svar med kopi av melding
Da skjønner jeg at bur ikke er noe alternativ til denne hunden. Som jeg sa, det er ikke noe for alle hunder.

Men det var da en voldsom reaksjon, Bea? For noen hunder så er ikke bur så forferdelig som det høres ut. Hunden vår trives i sitt bur. Den går frivillig inn, og sover der. Den skjønner at det er dens egen plass. Men den er der kun når vi ikke er der, ellers går den ute hele dagen. Selvfølgelig skal den ikke stenges inn i et bur hele dagen. Har man hund sørger man for at den får mosjon og vært ute, bur eller ikke.

Håper du finner en løsning, Roxira.
Gå til toppen av siden

Tigull the best 4 life

Norway
Innlegg: 3332

Skrevet - 21/06/2006 :  19:06:31  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideTigull the best 4 life  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseTigull the best 4 life  Svar med kopi av melding
hva med og henge opp et stort bilde av deg susanne!
da tror han du bare overser han :p

eller et stort speil :p

Bedre med et møkkete paradis enn et rent helvete Gå til toppen av siden
Side: av 3 Tidligere emne Emne Neste emne  
Forrige side | Neste side
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.