hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - skifte personlighet??
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - SnikkSnakk
 Mellom himmel og jord
 skifte personlighet??
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

sigyn,brauta og rubin:)

» VIP

Norway
Innlegg: 2627

Skrevet - 12/04/2006 :  23:18:17  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adressesigyn,brauta og rubin:)  Svar med kopi av melding
hei

jeg kom til å tenke på en ting som dere kansje kan hjelpe meg med...?

satt å snakket med hun som har overtatt den ene bikkja mi(for 2år siden).å det virket som om han hadde totalt hadde skifta personlighet.
han har det kjempebra,men har lisssom blitt helt anerledes med nye eiere.har opplevd dette på en del andre dyr også.er noen dyr like påvirklig som noen av oss mennesker?
opplevd dette selv??

*This little light of mine, I'm gonna let it shine*

NinjaChristin

United Kingdom
Innlegg: 427

Skrevet - 12/04/2006 :  23:28:02  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideNinjaChristin  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseNinjaChristin  Svar med kopi av melding
Dyr er absolutt veldig påvirkelige av eierne. Sier ikke at dette er tilfelle med din hund, men om hunden for eksempel ble herjet og lekt mye med over alt, og kanskje ikke så nøye med skikkelig dressur, kan dette endres veldig ved at f.eks. nye eier fokuserer mer på at inne skal det være rolig og heller har mer ute- og turlek. Og en som kan dressere hund ordentlig kan gjøre underverker!

Bra at hunden 'din' har det bra der den er nå hvertfall :)

http://www.geocities.com/copernica_c
http://www.geocities.com/gatodelaninja
Gå til toppen av siden

lucky june

Norway
Innlegg: 1561

Skrevet - 12/04/2006 :  23:55:54  Vis profil  Svar med kopi av melding
hunden som jeg har nå hadde visst mark i ræva (ikke bokstavelig talt) hos gamleeier som lever et forholdsvis hurtig tempo.
hos meg er han bare lat og det er jeg og. så jeg tror definitivt dyrene blir påvirket.
er vel muligens derfor det går bra med mange av "problemhundene" som blir omplassert også..?

~Melodie Nikita~ ~Santiago Cheyenne~ ~Sigrid~
Gå til toppen av siden

sigyn,brauta og rubin:)

» VIP

Norway
Innlegg: 2627

Skrevet - 13/04/2006 :  00:20:28  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adressesigyn,brauta og rubin:)  Svar med kopi av melding
han hadde det bra hos oss også,å var ordentlig dressert.
men da han ikke fikk den kosen og omsorgen han trengte,da vi hadde to fra før,så valgte vi(og han) å gi han bort til gode venner.
å nå er han fortsat dressert og sånn,men har fått mye mer personlighet og rett og slett blitt en gladere hund,da han nå får all oppmerksomheten han vil ha av to eldre som elsker han over alt på jord:))

*This little light of mine, I'm gonna let it shine*
Gå til toppen av siden

lucky june

Norway
Innlegg: 1561

Skrevet - 13/04/2006 :  00:24:24  Vis profil  Svar med kopi av melding
da tyder det iallfall på at det var helt riktig avgjørelse:)
~Melodie Nikita~ ~Santiago Cheyenne~ ~Sigrid~
Gå til toppen av siden

sigyn,brauta og rubin:)

» VIP

Norway
Innlegg: 2627

Skrevet - 13/04/2006 :  00:28:20  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adressesigyn,brauta og rubin:)  Svar med kopi av melding
jepp,han er en skikkelig godgutt.fikk til og med bilde i dag av han der han koser seg skikkelig med bena rett til værs!

han ble nylig opperert på nåværende eiers regning,så ikke tvil om at de bryr seg om han i hvert fall.

*This little light of mine, I'm gonna let it shine*
Gå til toppen av siden

min_nordlandshest_lucas

» VIP

Innlegg: 176

Skrevet - 13/04/2006 :  12:14:33  Vis profil  Svar med kopi av melding
jeg bare lurer på, hvor gammel var hunden da dere sålgte den?

for visst den var en liten valp forandrer den seg som oftest litt.
vi har nå nettopp fått en valp, den hadde 4 søsken, så den trenger jo litt mer oppmerksomhet fra mennesker nå som den ikke er sammen med søskenene sine.

så dyr forandrer seg helt klart
Gå til toppen av siden

sigyn,brauta og rubin:)

» VIP

Norway
Innlegg: 2627

Skrevet - 13/04/2006 :  12:43:48  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adressesigyn,brauta og rubin:)  Svar med kopi av melding
vi hadde moren,å ga bort alle valpene.men etter cirka 2 års tid ble et familiemedlem der hunden var alergisk.
å i kontrakta vår så står det at vi tar i mot hunden igjen om det skulle oppstå problemer.for å unngå at den vidreselges til folk som ikke tar godt vare på dyrene sine.
så da fikk vi han igjen å fikk gitt han vidre til den familien som har han i dag.så han var ikke valp..

*This little light of mine, I'm gonna let it shine*
Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.