hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - snubble problemer!!?
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Generell ridning/trening
 snubble problemer!!?
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forrige side | Neste side
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne
Side: av 4

Cesar

» VIP

Innlegg: 309

Skrevet - 09/07/2005 :  13:50:40  Vis profil  Svar med kopi av melding
ville ikke satset på en ku doktor nei.
Min hest sviktet i bakbena, og snubblet mer i utforbakke enn oppover.
Grunnen til det er at musklaturen blir dårligere og dårligere etterhvert. Det kan ta lang tid som på min hest, el det kan gå fort...
Ring leangen i første omgang, hvis det er vanskelig for deg å komme deg dit. Om de ikke kan hjelpe deg via tlf ville jeg nok tatt hesten med dit.. ikke så enkelt å stille diagnose uten å ha sett på dyret.
Om de ikke finner det ut, så kan de garantert ringe Sem i skien å få hjelp derfra.
Men jeg ville tro det er dyktige nok dyrleger på Leangen?
det høres hvertfall ikke ut som om hesten din har det helt greit.
Gå til toppen av siden

Bustetrollet

Innlegg: 5546

Skrevet - 09/07/2005 :  14:15:24  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg hater og ringe til folk.. tror dere jeg kan send mail istede?

Jeg er så forferdlig sjenert.. Jeg kan jo få veninna til og ringe og da, som kjenner hesten like godt!

Fant sida til leangen hesteklinikk; http://www.leangenhesteklinikk.no/index.htm



Gå til toppen av siden

Eva V

» VIP

Norway
Innlegg: 2178

Skrevet - 09/07/2005 :  14:31:28  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseEva V  Svar med kopi av melding
Det er oftest greiest å ringe, men hvis du er nervøs glemmer du ofte hva du skal si og formulerer deg feil. Så hvis du skriven en detaljert epost hvor du får med alt du lurer på og sender den først, kan dere kanskje heller snakkes på telefon etterpå for å diskutere hva som kan være galt med hesten.
Gå til toppen av siden

Bustetrollet

Innlegg: 5546

Skrevet - 09/07/2005 :  14:39:52  Vis profil  Svar med kopi av melding
Takk for svar:D
Hater og ringe til folk, såvidt jeg tørr og ringe til vennina mi, på hustelefonen..

Men hva skal jeg skrive da? Kanskje noen her kunne hjelpe meg litt på vei, til en bra detaljert mail??



Gå til toppen av siden

Bustetrollet

Innlegg: 5546

Skrevet - 09/07/2005 :  14:45:41  Vis profil  Svar med kopi av melding
Cesar; Hva tittet dyrlegen på da? Hvilke undersøkelser ble gjort?


Gå til toppen av siden

Cesar

» VIP

Innlegg: 309

Skrevet - 09/07/2005 :  21:15:06  Vis profil  Svar med kopi av melding
I tilfelle med min hest var det så tydelig for dyrlegen hva det var, at han så det på hvordan hesten beveget seg i skritt og trav, og særlig hvordan han plasserte bena når man ba han svinge. Han kjente på muskulatur, og på rygg og nakke virvler.
For å utelukke alt annet (selv om han mente at det i bunn og grunn ikke var nødvendig. noen tilfeller er vel klarere enn andre) ble han bøyet opp i alle ledd i alle ben og også røntget i alle ledd. Dette var noe jeg ba om siden jeg ville gjøre alt for å få hesten min frisk igjen. Man håper jo alltid at det er noe som kan behandles.
Jeg hadde ikke i min villeste fantasi forestillet meg at jeg ville få beskjed om at hesten min måtte avlives...
Hadde jeg vært deg ville jeg skrevet ned alle symtomene hesten din har. Altså alt du ikke "liker". Få så din venninne til å ringe for deg. Tror nok det er det greieste? da kan dere jo svare på eventuelle spm dyrlegen har med en gang.
Gå til toppen av siden

Bustetrollet

Innlegg: 5546

Skrevet - 09/07/2005 :  22:34:16  Vis profil  Svar med kopi av melding
Ja.. skal se om vi ringer imorgen.. næj.. hoff.. Det er søndag:(


Gå til toppen av siden

Bustetrollet

Innlegg: 5546

Skrevet - 10/07/2005 :  19:45:13  Vis profil  Svar med kopi av melding
Har nå sendt mail til leangen. Hvis jeg ikke får svar innen 3-5 dager, så ringer jeg..


Gå til toppen av siden

Cesar

» VIP

Innlegg: 309

Skrevet - 11/07/2005 :  13:13:40  Vis profil  Svar med kopi av melding
Du må gjerne la oss få vite hva du finner ut av?
Lykke til igjen.
Gå til toppen av siden

Brum

Innlegg: 402

Skrevet - 12/07/2005 :  17:54:09  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideBrum  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseBrum  Svar med kopi av melding
Du sier at hun snubler med bakbeina?? Det kan være noe så enkelt som dette:
Setter hun bakhøvene i samme spor som framhøvene når hun går? Hvis ikke kan det fort gå i ball, dette har jeg sett mest hos varmblodstravere som har blitt trent til å sette bakhøvene utenfor for at de skal løpe fortere, dette fører til at de ikke klarer å gå i ulendt terreng og bare snubler uansett hvor mye de planlegger veien sin:) Andre hester kan også ha dette problemet..
Ellers så er jeg enig i det andre sier her at du bør sjekke skoene nøye da det ikke skal så mange millimeter til før beinstillingen blir feil..

http://www.piczo.com/Rideturar Gå til toppen av siden

Bustetrollet

Innlegg: 5546

Skrevet - 12/07/2005 :  22:19:23  Vis profil  Svar med kopi av melding
Hun snubbler ikke med bakbeina.. men frambeina.. Men bakbeina sviker!



Men er det noen som har erfaringer med leangen hesteklinikk? fikk høre noe idag, som ikke er så bra.. Fikk tips om og snakke med en annen dyrlege.. men jeg blir så veldig usikker. når jeg hører det ene og det andre:s



Gå til toppen av siden

Cesar

» VIP

Innlegg: 309

Skrevet - 13/07/2005 :  09:54:17  Vis profil  Svar med kopi av melding
Da er det ikke verre enn at du ringer til Ole Einar Sem. (el din venninne ringer) Han holder til i Skien tror det heter rising dyreklinikk... Du kan jo såklart også kontakte vet høgskolen. Det viktigste er at du finner ut hva som er i veien med hesten din. Kan være en liten ting du enkelt kan rette på, el no mer alvorlig no. Uansett er det jo bedere å få vite litt fort... Gå til toppen av siden

Bustetrollet

Innlegg: 5546

Skrevet - 15/07/2005 :  17:41:14  Vis profil  Svar med kopi av melding
har nå ringt til en hestedyrlege.. Hun skal til ridesenteret en gang i nesteuke, så jeg får en telefon noen dager før hun skal dit, så vi kan kjøre henne til ridesenteret for sjekk..

Gruver meg litt.. Men heldigvis så gikk telefonsamtalen bra:D

men kan jeg ri hoppa nå da, eller skal jeg bare ta noen leieturer og ta det med ro?



Gå til toppen av siden

oregon

» VIP

Innlegg: 110

Skrevet - 16/07/2005 :  11:12:19  Vis profil  Svar med kopi av melding
Hei!
Kanskje greit å bare ta d rolig til dyrlegen komer å leie litt på henne.
Har du prøvd å tømme kjøre henne på volter å slikt for å se hvordan hun plasserer føttene?
Hva har du hørt om leangen da?Blir nyskjerrig jeg vettu;)
Bruker de selv til min hest og er godt fornøyd med hun jeg har...men de er jo flere der....

Eva
Gå til toppen av siden

Bustetrollet

Innlegg: 5546

Skrevet - 16/07/2005 :  11:38:10  Vis profil  Svar med kopi av melding
det jeg fikk høre om leangen var; at de var flinke til og sette en kortisonsprøyte, å så blir de bra da! Tviler strekt på det er en kortisonsprøyte hoppa mi trenger.
den dyrlegen jeg har snakket med skal vist være veldig flink;D Spesialist på Halthetsdiagnostikk og behandling. Det er nokk dær under problemene mine kommer.



Gå til toppen av siden
Side: av 4 Tidligere emne Emne Neste emne  
Forrige side | Neste side
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.