hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - SnikkSnakk
 Mellom himmel og jord
 Dine yndlingshester?

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
JiviDream Postet - 03/09/2005 : 16:56:41
tenkte jeg kunne starte en ny her:) vet ikke om det eksisterer en sånn fra, da får folk heller bare leve med det:)

Men ihvertfall, hva med å skrive opp de hestene som har betydd mest for dere i livet deres?

De som har betydd mest for meg er Henfiksa(kaldblodstraver), Calandossa(holsteiner), Chorus Line(Oldenburger) og Jivi Dream(Hollandsk varmblod)

Hvem er det som har betydd mest for dere?

:)
12   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
AnneSpotGinaOgHuldra Postet - 17/09/2005 : 00:16:47
Hestene mine, selvfølgelig..

Fjordhoppa mi Gina, hun har lært meg mer enn noen andre kunne ha lært meg innen hest.. så god den hesten!

minishettisen min Spot, ponnien som har gitt meg så mye latter og glede, stanset tårer i triste stunder og alltid være en liten kosebamse

araberblandingen min Aromayo, en personlighet som er veldig lik min, stressa og usikker, har det ikke like lett alltid, har ikke hatt han mer enn 2 mnd, så vi har mye å ta igjen enda;)

Kunne aldri ha levd uten hestene mine!!
Bente_og_Etanec Postet - 14/09/2005 : 12:24:41
De hestene som har betydd mest for meg er :

Blakken - ei herlig gammel fjoringhoppe på bare 128 cm. Vi hang sammen i tykt og tynt, og var min første ( og siste ) fòrhest. Etter at hun døde hadde jeg en utrolig merkelig drøm der hun viste meg sitt dødsrike... Hun kunne " prate " til meg på et vis, da jeg våknet lå jeg badet i tårer og hulkegråt....

Stella - Knabstuper som ble solgt til Kr.sand og videre til Tvedestrand. Lærte mye av henne, hun så veldig sint ut. Folk pleide si at ørene hennes var skrudd på feil vei, haha.

Kelly - welshponnien vår. Skam for en herlig gutt!

Etanec - araberen min. Hadde det ikke vært for ham hadde jeg ikke sittet her og skrevet det jeg gjør! Jeg kan enkelt og greit takke ham for det livet jeg kan leve i dag
popo Postet - 14/09/2005 : 12:15:26
lillings Postet - 04/09/2005 : 11:26:35
De hestene som har betydd mest for meg opp igjennom årene er:

Festus: en nydelig fjording som jeg hadde på fôr/var fôrrytter for i 2 år. Har aldri hatt et så sterkt bånd med en hest før jeg møtte han. Føltes som om vi var et! Savner den hesten så utrolig mye, men vet at han har det bra der han er nå. Sjebnen ville nok ikke at jeg skulle eie han...

Jäger: En utrolig flott haflinger som jeg passet fram til han måtte bli avlivet av forfangenhet. En hest med en utrolig personlighet og som viste følelsene sine så utolig godt. Også en hest jeg savner utrolig mye og får skikkelig vondt av å tenke på alle de smertene han hadde den siste tida han levde =(

Ninni: Det er hesten min da. veit ikke hva livet mitt hadde vært uten henne. Er en så herlig hest som virkelig har forandret seg fra hun kom til meg. Hun har åpnet seg mye mer opp og hun er mye mer trygg og kosete nå enn hun var før. Hun går foran alt for meg, og det er nok ikke mye jeg ikke ville gjort for henne! Det at hun viste meg tillitt og trygghet for første gang er noe som varmet så utrolig for hun var en hest som manglet gnisten i øyet i begynnelsen og det virket som hun ikke knyttet seg til meg i begynnelsen. jeg var lissom bare et menneske som stelte og puslet med henne. men nå har vi et kjempesterkt bånd =)

Må nesten nevne Evita også. Hun rei jeg en stund da hesten min var skadet. Ble veldig knyttet til henne og falt fulstendig for henne da hun begynte å vise en tillitt til meg og utviklet seg til en flott hest =) er litt vanskelig å sette ord på ting men det var vel best forklart, hehe... Desverre døde hun av kolikk-->tarmslyng =(
Tone_ Postet - 04/09/2005 : 10:41:52
Har plukket fram de 6 hestene som har betydd mest for meg!

ZAR: Skolehest på Stavanger rideklubb, slellte han noen år. En kjempetøff ridehest, hoppet "alt"...Alle likte Zar, både nybegynnere og viderekomne.. Sjarmerende med et glimt i øyet!

LINNDI NORDGARD: Fjordhoppe som jeg stellte og trente fra hun var et halvt år til hun var 2, og ble solgt til Lucinda (her på hestemarked;). Ei edel hoppe med en utrolig personlighet!

VIKKI: Lita fjordhoppe født 1973, hatt 9 avkom. Eid av Johannes Solås, og jeg stelte henne da jeg gikk på Lyngdal Jordbruksskole. Hesten var da 25 år, salrygga og stiv som en stokk! Allikevel var hun den raskeste hesten på stallen! Galloperte fra de fleste. Ble brukt i alt fra pløying, rinding og i skogen, også på sine gamle dager. Vant en LC:1 med henne, var litt gøy å slå de unge ridehestene i dressur med en gammel, stiv fjording..

TROLL SULA: Min første egeneide hest!:) Kjøpte henne i 1997, da hun var 5 år. Liten svart kaldblods med edelt hode og uttrykksfulle øyne! Brukte henne til alt mulig, og vi hadde det utrolig gøy sammen. Hadde hanne bla.a med meg til Lyngdal. Fikk to føll etter henne, et hingste og et hoppeføll, begge etter Pål Even. Måtte desverre selge troll Sula, men hun har kommet til en kjempesnill og flink eier og blitt en flink dressurhest, (se hennes vip lunden for fine bilder av henne!)

TJESSEM SVARTEN: Kaldblods hingsten som jeg eier nå! Han er 4 år, svart og liten! Bare 1, 42 høy, og mange sier han er den minste kaldblodsen de har sett! Men han er en god traver, og fikk en andrepremie i sin første start! Er en grei ridehest, og har planer om å lære han litt dressur etter hvert! En sjarmerende godgutt. Er kjempeglad i han!:)

DYNAMIC: Varmblodsen til Kjæresten min:) Han er stor (1,62) og brun, lang man, og flink på travbanen! Er 5 år, har rekord på 17,1 og sprunget inn rundt 30.000. Rir han en del! Han er en skikkelig sta hest! Dessuten er han redd for alt, og stikker med deg om han får sjansen til det! En skikkelig tøysegutt..

...ble visst litt langt dette her..
Mari^_^ Postet - 04/09/2005 : 10:10:36
Den hesten som betydde mest for meg var fjordhoppa Sonja, som nå er avlivet. Den som betyr mest for meg en welsh hoppa Valhall Miss Viola...
nutte Postet - 03/09/2005 : 22:36:08
de som har betydd mest for meg er: Wantillo(haflinger),Nelly(shettis),Junita(islandshest R.I.P), spurtning(islandshest,vet ikke hvor du r nå) og Noakim(shettis, takk nora for at jeg fikk ri og stelle ham nesten hver helgog ferier før;))
SkyggenogCo Postet - 03/09/2005 : 21:47:03
Den hesten som har betydd mest for meg er så absolutt Perfect Day, eller Skyggen som hun ble kalt til daglig. Varmblodstraver.
Har aldri hatt et så nært forhold til en hest før som jeg hadde til henne.
Må jo si at den første hesten som kom inn i familien også har betydd masse for meg. Hun var hos oss i 20 fine år før hun fikk sukkersyke å måtte avlives. Hun var en blanding av Welsh Mountain og Araber.

Men man må jo fokusere på de hestene man har, å ikke de man har hatt Livet må gå videre... Så de hestene jeg har nå betyr masse for meg
ShyBoy Postet - 03/09/2005 : 21:38:27
Maxi, Charlotte, Fair Lady, Jim og Fantoma.

Men Maxi har betydd aller mest for meg<3<3<3
Bustetrollet Postet - 03/09/2005 : 20:05:16
Hoppa mi Rosita har betydd mest for meg..
binders Postet - 03/09/2005 : 19:36:50
Comona (varmblods. R.I.P) Ronja (varmblodstraver) Misty Ramona (varmblodstraver) Archi <3(dansk varmblods)
ChristinaOgGampene Postet - 03/09/2005 : 18:26:47
De som har betydd mest for meg er Paviss (Kaldblods) og Mary Jane (tinker). Er de hestene som jeg har utviklet meg mest på syns jeg..

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,09 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.