hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - SnikkSnakk
 Mellom himmel og jord
 Hva skjedde??

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Lopke Postet - 12/05/2006 : 23:11:39
Jeg la ut en tråd om prevensjon.. er den vekk???

HVorfor??

Synes selv det var en veldig nyttig tråd og mange gode informasjoner.. Ble det for mye for mix og snakke om fødselskontroll??

hva skjedde????
15   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
AnneSpotGinaOgHuldra Postet - 20/05/2006 : 10:30:48
Teit.. Tråden burde få stå.. Men en burde ikke gå for mye inn på privatlivet ens, vertfall dersom en ikke vil at alle skal vite om det!

Trodde Mellom Himmel og Jord var en del av forumet hvor en kunne diskutere alt jeg? Det var jo uansett seriøse innlegg, så jeg skjønner jo ikke heeeelt problemet egentlig.. Nyttig info, og det er alltid interessant å lese andres erfaringer om ting. Ikke bare det som står svart på hvitt i alle lærebøker..
Kajsa Postet - 20/05/2006 : 03:33:23
Jeg fikk ikke med meg det her før nå jeg da... Jeg trodde tråden bare hadde dødd ut og ikke var aktiv lenger.

Min mening er at det her er utrolig leit. Som flere har sagt før meg, så er man en diger "venninnegjeng" her inne. Noen mer pratsomme enn andre, men man blir allikevel kjent med menneskene bak nickene. Vi er stort sett jenter som skriver innpå her, og vår felles interesse er hest - men som hestejenter flest så har vi et liv også utenfor stallen. Vi diskuterer det som opptar oss, og prevensjon både er og bør være et tema som opptar også hestejenter. Det å anbefale faste brukere herfra å melde seg inn i et nytt forum for å få informasjon om ulike prevensjonsformer synes jeg ikke henger på greip. Vi er ikke skrudd sammen slik. Vi spør de menneskene vi kjenner. Her inne finnes det en informasjonspool uten like, og jeg tror samtlige lærte noe nytt i den tråden - uansett alder. Prevensjon ER flaut og vanskelig å snakke om for svært mange. I den slettede tråden kunne man stille alle de flaue spørsmålene til folk man kjenner og stoler på - uten at noen så at man rødmet. De fleste av oss bruker internett daglig, og vi vet godt hvordan man søker etter informasjon. Om alle hadde brukt Google for å få svar på sine spørsmål, så hadde ikke dette forumet, eller noen andre for den saks skyld, sett dagens lys. Vi liker å skravle, vi spør, får svar og spør på nytt fordi vi ikke forstår eller fordi vi har flere spørsmål. Man kan ikke bruke hverken Google eller Dr.Online til slike ting.

Ang det å skåne folk for seg selv. Hvor går grensen? Jeg aner ikke hva som ble oppfattet som personlig utlevering eller støtende i de innleggene jeg så før debatten ble slettet. Hver bidige dag så legger folk ut spørsmål ang hest som jeg oppfatter som helt horrible. Ofte spørres det om ting man absolutt burde ha visst svaret på før man skaffet seg hest. Burde disse spørsmålene vært slettet for å skåne brukeren mot seg selv? Mange skriver dagbok på vip`en sin og utleverer virkelig seg selv, både på godt og vondt. De samme menneskene har både mailadresse, telefonnummer og bilde av seg selv på vip`en. Burde ikke disse bli skånet mot seg selv?

Jeg ser virkelig ikke problemet. Så lenge jeg fulgte debatten så var den overhodet ikke på kanten, hverken med hensyn til personlige utleveringer eller perversitet. Prevensjon er noe som er viktig for alle jenter - også hestejenter, og det burde virkelig være lov å debattere det på lik linje med alle andre ikke-hesterelaterte-temaer som blir diskutert her.
Silje-og-Tindra Postet - 16/05/2006 : 10:16:42
Roxira: Det tror jeg ikke :-) Det er jo ikke noe nytt at folk legger på seg/tar av seg ved påbegynt/avsluttet p-pillebruk. Men på den andre siden, så anser jo tydligvis MIX at det er nytt at folk har sex også, da. Så man kan aldri vite. ;-)
Roxira Postet - 16/05/2006 : 09:47:01
Er kanskje min feil at emnet ble slettet jeg klaget på at jeg la på meg av p-pillene og la ut før og etterbilder...

Sorry folkens.. tenkte ikke at det gjorde noe...
carambee Postet - 15/05/2006 : 19:47:45
uæææ, Lopke og Formosissima; Dere må ikke fortelle det til noen altså!
stall grønli Postet - 15/05/2006 : 16:54:27
Ja,ja, skulle jeg bli gravid nå, får vel mix betale barnebidrag, he,he Synd den ble borte, det stod mye nyttig..
Silje-og-Tindra Postet - 15/05/2006 : 16:26:08
Jeg tror, om jeg ikke tar mye feil Birre, at debatten om abort fikk stå, og at denne debatten ikke inneholdet et ord om abort. Kanskje derfor det reageres?
nn Postet - 15/05/2006 : 15:29:28
Da slipper jeg bomben nå, og sier at jeg er enig med Mix. Trenger man konkret råd om prevensjon og abort, så finnes det fine sider om dette andre steder på nettet.

Og har de nå engang valgt å slette tråden - so what? Det er ikke mye de velger å fjerne av debatter fra forumet, ser ikke problemet helt jeg da...

Silje-og-Tindra Postet - 15/05/2006 : 01:18:24
Åhfysjameg, Carambee. Du må passe deg, du kan bli omagash, husket for det der, vet du.
Lopke Postet - 15/05/2006 : 00:49:55
hæh? ingen her som har sex.. fy carambee.. den var lavmål.. du kan ikke skrive sånt på nett heller...
carambee Postet - 15/05/2006 : 00:35:50
Utifra det MIX skriver forstår jeg det sånn at de sletta tråden "for å redde oss fra oss selv".
Det var visst noen som gikk litt for langt og fortalte ting som resten av verden ikke bør vite, ifølge MIX.

Tror virkelig at de som skriver om eget privatliv sjønner at det står på internett, og at alle kan lese det.
Fikk ikke med meg de uheldige innleggene, tydeligvis, siden jeg ikke så noe "farlig", men noen har visst fortalt for mye om seg selv.. Og denne/de var nok ikke klar over at andre kunne lese dette.
Heldigvis kom MIX og reddet dagen for en eller annen person som kanskje ville fått livet sitt ødelagt fordi h*n skrev om sine sexvaner (eller noe lignende)
-Azze- Postet - 13/05/2006 : 21:59:57
Har du et spørsmål så er Mix'en aldri langt unna:p

Seriøst det er bedre og spørre dere enn mora mi og andre sånne spørrespalter, dere svarer fortere og med litt humor..:)

Unødvendig og slette tråden synds jeg, fann andre tråder som var litt mer pervers, og de var ikke slettet.
Mari^_^ Postet - 13/05/2006 : 21:14:58
Jeg synes det er flott med en slik tråd, så kan vi kanskje spørre om ting vi ikke tør spørre mamma om liksom.. De som ikke liker det, behøver vel ikke se innom tråden.
Lopke Postet - 13/05/2006 : 20:45:55
jeg er skuffet..

tråden ble en forlengelse av den andre tråden jeg startet om 10 åringer som hadde et forbruk av p-piller (nyhetsartikkel link) denne tråden tok en dreining på prevensjon, bivirkninger og erfaringer. Syntes den var veldig relevant. Vil påstå at vi er 99% jenter på mixen. 98 av dem vil sikkert på et eller annet tidspunkt bruke prevensjon (håper jeg) vi er på mixen hver dag.. spør om alt mulig om hest :) om musikk og web osv. Prevensjon er et pensum i skolen!! folk som ikke vet eller gidder å bry seg om dette temaet synes jeg synd på. Mange sykdommer og uønskede graviditeter kunne vært unngått om de hadde litt mer vet. Ikke alle her er så heldig at de bare kan spørre mamma eller lærer om p-piller eller hvor sikre de er. Venninner har sin viten fra en tredjepart og den kunne likegodt være oss eldre ikke sant. Jeg er en "voksen og fornuftig" person.. Likevel ble det skrevet mye på den tråden jeg ikke var klar over. Jeg kan ikke spørre typen om disse tingene, orker ikke å springe til legen hver måned for å høre om den siste nye p.pillen. Min mamma vet ikke dette, og har heller ikke særlig lyst til å skifte forum, for her føler jeg at jeg kjenner en del fra før..

Nei jeg ser virkelig ikke problemet MIX og resten av dere "bekymrende" medmixere!!!

Men hva vet jeg? det kan likegodt sitte en indre missjonsk bondekone bak moderatorknappen som synes sex er fy fy og griseri vi ikke skal vite noe om før vi er godt gifte og helst pensionerte og.. det ville kanskje forklare en del..
Linda B. Postet - 13/05/2006 : 20:02:56
Kopi av melding:
På dette forumet er det en del yngre jenter (deriblandt meg) som hadde nytte av å lese den tråden. Det var en informativ tråd som jeg ikke i det hele tatt fant støtende. Så dette syns jeg var litt unødvendig.

Opprinnelig postet av *Ina*



Henger meg på Ina jeg!

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,19 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.