hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - SnikkSnakk
 Bøker og videoer
 Boken "Successful schooling"

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Silje-og-Tindra Postet - 21/05/2004 : 18:22:35
Har akkurat kjøpt meg boken "Successful Schooling - Train your horse with empathy" og må bare si at den anbefales! Har lest litt i den nå, (sitter og venter på at klokken skal bli 20:20, slik at vi kan dra til Colosseum og se Troja ;)) - og den virker både mer seriøs og mer forklarende enn andre ridebøker jeg har vært borti.

Den tar for seg alt fra hvordan hestens muskler og knokler reagerer på den og den øvelsen, diverse øvelser vi mennesker kan gjøre for å illustrere det på oss selv, og hestens psyke i forhold til øvelser.
Den tar for seg alt fra første gang med bitt, til hvordan gå til tøylen, skritt, trav, galopp og helt frem til piaffe og passage.

Hvert kapittel inneholder en beskrivelse av emnet, hvilke forskjellige versjoner som finnes i de forskjellige dressurprogrammene, forslag til øvelser man kan gjøre for å forbedre den og den tingen, hvordan man rir den øvelsen, hva hesten gjør under øvelsen, "troubleshooting" om noe er galt og hvordan man forbereder den tingen til en konkurranse.

Den dreier seg ikke bare om dressur, den har også et kapittel om hvordan en rytter kan forbedre seg slik at hesten kan bære den skikkelig gjennom en sprangbane - altså her med mest vekt på rytteren.
Det er også forskjellige forslag om hvordan man rir en hest med problemer, osv.

En veldig god investering, får håpe den hjelper meg til å få skikk på Gøran og Luna!

Den koster 315,- Kr. hos Tanum, og er skrevet av Karin Blingnault.

Anbefales på det sterkeste! :-)

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,06 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.