hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Hestestell
 Hvor gammel er den øvre aldersgrense på hest?

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Flokus Postet - 11/08/2006 : 08:35:57
Dum overskrivt xD

Jeg mener; Hvor gammel er hesten når den ikke lenger kan selges videre til annen person? Jeg har en mistanke om at den har vært 19 eller noe sånn, men er ikke sikker..

Noen som vet?

PS; kan være jeg tar helt fullstendig feil, at det ikke finnes noe sånn xP
9   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
-Korak- Postet - 14/08/2006 : 20:23:28
Ja det er sant, grensa er opphevet.
Ragnhild E Postet - 14/08/2006 : 18:36:16
Vi hadde en tråd på dette og jeg fant en sånn fantastisk flott artikel skrevet om akkurat dette og at denne var opphevet. Skal see om jeg finner den igjen, men jeg tviler sånn litt egentlig. Skal sjekke litt rundt..
Kurre Postet - 13/08/2006 : 09:36:41
Hørte her om dagen at det på 30-tallet var grense på 15 år for ikke å ha lov til å selge hest videre.
Deretter ble den hevet til 20 og nå er den fjernet helt.

Hester lever kanskje lenger nå slik at det er derfor disse grensene stadig blir flyttet på?
Spendas Postet - 13/08/2006 : 01:46:54
Ja, jeg lurte også litt på når den grensen ble fjernet.. Finnes det noen dokumentasjon på det? Evt på hvordan reglene er nå, dersom 20-årsgrensen gjelder enda?

Kopi av melding:
Eh - dere som har eldre hester - sjekk litt nøye med forsikringene


Sjekke hva da? Vi med "gamlinger" sjekker vel forsikringene like godt som de med yngre hester?
juboy Postet - 13/08/2006 : 00:47:41
Når ble den grensen fjernet?
Det må ha vært nylig, for da jeg fikk tilbake min hest - som jeg solgte da hun var 19 - som 21-åring, var det ikke spørsmål om å kjøpe tilbake. "Fikk" henne altså hjem for ca. et år siden.
Og så var det forsikringen - som heldigvis ordnet seg, siden hun hadde vært forsikret i samme selskap siden hun var føll. At andre hadde hatt henne i to år, men beholdt polisenummeret, gjorde at hun kunne forsikres videre. Ellers hadde jeg fått problemer med dette.

Nå har jeg ei smørblid eldre dame på 22, som stortrives i den stallen hun ble født i, og har levd mesteparten av sitt liv. Og bare for å vise hvor godt hun trives, har hun vunnet de to ridestevnene hun har stilt opp i, et i sprang og et i dressur....

Eh - dere som har eldre hester - sjekk litt nøye med forsikringene.
lino Postet - 11/08/2006 : 10:45:10
Den grensen er fjernet.
CarpeNox Postet - 11/08/2006 : 09:42:06
20år.
Ej måtte kjøpe gamlehesten min (Bruno) før årsskifte ellers kunne vi ha fått problemer med alle mulige dokumenter blei det påstått.
Det var heilt greit i mitt tilfelle fordi ej hadde alt hatt hesten i eit år, men ej skille egentli ha han på fôr til sommeren og så kjøpe da vi fikk beskjed av vetrinær om at det var lurt å ordne formelle dokument før han offisiellt blei 20år 1januar.
Ellers blir jo hestar over 20 ofte flytta rundt på uten problemer av noko slag.
sigyn,brauta og rubin:) Postet - 11/08/2006 : 09:38:03
jøss,visste ikke at det var noe sånnt en gang jeg.er grensa f.eks. høyere på isiser da?
Snerten Postet - 11/08/2006 : 08:43:22
Jeg har hørt 20, om du for eksempel selger gården din og det er hester der over denne alderen så skal hesten følge med på salget fordi de skal slippe påkjenningen med flytting.
Mulig dette er på jordet også...??

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,14 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.