hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Hestepsykologi og atferd
 Hest som "drar" til høyre !!?

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Alger97 Postet - 11/03/2006 : 09:36:31
Når jeg er ute på tur med hesten min, går den til høyre. Altså hvis vi går midt på en skogsvei, så går han mot høyre. Og ut av veien, uansett hva som er utenom veien. Han gikk rett ut i ei snøfonn for noen dager siden, hmm. Holdt på å gå på snørra
Dette skjer aldri i trav eller galopp. Og det skjer uavhengig av hvilken sal jeg rir med. Men det har aldri skjedd på tur hjem, hehe...
Tenkte kanskje han gjorde det for han var lei av veien. Men i går red vi på en helt ny plass, og han ville ut på jordet på høyre side der også
Har tenkt på diverse årsaker, men er det noen der ute som har opplevd lignende?? Eller er det noen som vet hva dette "tullet" kan være?
*frustrert*
7   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Alger97 Postet - 12/03/2006 : 15:22:53
Kremt kremt.... nå har jeg sjekket salen som hesten min bruker mest. Og den var faktisk litt skjev, litt "punktert" på den ene sia på en måte.
Så den salen er kassert, fy å fy! Den var flatest på venstre side, og regner med at Alger kanskje har blitt øm eller stiv av den. Og ønsker da og gå bort fra smerten, altså til høyre. Grunnen til at han kanskje gjør dette bare på tur bort fra stallen, er kanskje at han etterhvert blir mer varm, og ikke kjenner ømheta/stivheta så godt????
Høres ikke dette logisk ut??
Alger97 Postet - 11/03/2006 : 12:47:39
Jeg tror det er kun når han går på løse tøyler (litt glemsk). Jeg har jo tenkt på om det kan være at han synes det er kjedelig rett og slett.
Men vi kan være mange km fra stallen også når han går til høyre.
Men hvis jeg driver han fram, kan jeg kjenne at han ønsker å gå til høyre da også Det jeg har gjort noen ganger, er å la han gå til høyre for å se hvor han går. Å da går han som vanlig, men altså da i en ny retning!?!
Ikke lett å vite?
Begynner å lure på om han har slått hodet sitt
carambee Postet - 11/03/2006 : 12:38:23
Flere hester jeg har ridd blir gjerne litt mer vinglete fra stallen, enn når vi ksla tilbake. Kan det være at han prøver å unngå å gå ifra stallen? Er dette når du bare sitter med lange tøyler, eller også når han får beskjed om å skritte ordentlig fram, og leder han tilbake på rett vei?
Alger97 Postet - 11/03/2006 : 11:01:38
Hmmm ja jeg får ta en synstest når jeg kommer i stallen i dag. Helt enig i det du skriver. Håper bare ikke det stemmer
Lopke Postet - 11/03/2006 : 10:53:01
Ja jeg lurte på om han hadde en svikt ikke nødvendigvis blind..på øyet. Det var bare en teori som kunne sjekkes. Tror ikke en blind /dårlig seende hest viser så store utslag på stall fordi den kjenner området og er trygg der. I galloppen er han kanskje mer rolig på at du fører han på rett vei? Men i skridt få han tid til å se for seg bedre..
Nei vet ikke jeg.. var bare det første jeg tenkte på var øynene..
Alger97 Postet - 11/03/2006 : 10:42:16
Har ikke sjekket øynene. Men jeg tror at hvis det hadde vært noe med øynene, ville jeg ikke bare merket noe på tur bort fra stallen. Og jeg ville vel merket noe i trav eller galopp, hvis det var noe med øynene???
Tenkte du da på at han ser dårlig på høyre øye??
Lopke Postet - 11/03/2006 : 10:26:33
Har du sjekket øynene??

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,11 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.