hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Høver og hovpleie
 HASTER: En skofri måned eller ikke....???

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
*Skogli_Western_Riders* Postet - 08/04/2008 : 23:56:03
Vi har ei høydrektig hoppe her hjemme som pleier å gå sammen med vallaken min. Nå som det nærmer seg følling har smeden tatt av henne skoa. Siden vallaken min fortsatt går med broddsko så har vi nå skilt dem av, slik at de går i hver sin luftegård.

Etter at de ble "skilt" har de blitt veldig passive der ute og ingen av dem rører noe særlig på seg og de virker svært lite tilfreds med situasjonen med å stå slik hver for seg. Det er faktisk et litt trist syn når vi vet åssen de pleier å være når de går sammen.

På torsdag kommer smeden for å sko om og verke vallaken min og da skal iallfall vinterskoa av.
Det jeg har lurt litt på er:
Ville det vært en god ide å la han får gå uten sko en måneds tid??

Grunnen til at jeg lurer på dette er at det vil føles litt tryggere å la han gå uten sko, når han nå skal gjenforenes med den høydrektige hoppe vår.

Nå for tiden, og i tiden fremover vil han kun bli trent lett og på mykt underlag. Derfor lurte jeg på om han kan gå uten sko en måneds tid. Vil dette være bra for han eller negativt. Luftegården de kommer til å gå i sammen er veldig myk (akkurat nå ganske sølete/leirete, med tørre flislagte områder).

Vallaken skal reise herfra den 18.mai (om litt over en måned) og da vil jeg i så fall sko han rett før han drar.

Hva synes dere om dette? En skofri måned eller på med sommer skoa nå til torsdag?
4   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Royal-X Postet - 10/04/2008 : 00:31:45
hester har godt av å gå barfot i perioder av året. MEN! det er ekstremt viktig at den ikke går i altfor sølete områder og daglig møkking av paddock må til. Så det er litt mer arbeid for deg, men absolutt verdt det! lykke til :)
*Skogli_Western_Riders* Postet - 09/04/2008 : 11:56:16
Hovslageren kom en dag for tidlig og har nå nettopp vært her. Skulle egentlig ikke vært her før i morgen. Han mente det var helt greit å la Heffalompen få gå uten sko en måneds tid, så nå er gutten barfot og gjenforent med dama si og er visst overlykkelig for det, hi hi. Stjerna var også glad for selskap men satte klar grense for at hun ikke ville ha noe av herjing eller flrøting nå, he he.
T. Boysen Postet - 09/04/2008 : 03:34:12
Tja - kanskje like godt å være uten?
Tigull the best 4 life Postet - 09/04/2008 : 01:31:54
Ring hovslageren og hør.


 Image Forum 2001 This page was generated in 0,09 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.