hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Hest på for
 Ridehjelp /ansvar

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
feliin Postet - 12/09/2008 : 21:25:58
Lurer litt på... I anledning flytting av hester - har vi nå skaffet oss noen "ridehjelpere". To faste og en som vi ikke helt har truffet enda - bare snakket med på telefonen - vi har jo ikke flyttet hestene riktig enda.

Dealen er da - at disse damene skal hjelpe oss å trimme hestene, gratis økonomisk - men jeg krever en pliktfølelse, som er tilstede SELV om det regner, er kaldt og guffent - ELLER varmt, for den del. Med tre hester, og forpakting av gårdsbruk - blir det nok masse ekstra som skal fikses - men hestene trenger jo allikevel trimmen sin. Derfor har vi forberedt oss litt, for å si det sånn...MEN - forsikringsmessig og ansvarsmessig - er det noe jeg burde tenke på? Om damene skulle falle av hesten, for ekspempel? Tenker spesielt på skader på rytteren...

Noen med erfaringer? Er det forskjell på fôr-ryttere og hjelpere, - avtaler - er det lurt - selv om det ikke er penger med i bildet?
3   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
T. Boysen Postet - 15/09/2008 : 00:53:34
De alle fleste har en forsikring som dekker skader.
Hvis de ikke har det, bør de tegne en, og du må ha skriftlig erklæring på at DE har ansvaret når de omgås hesten. Hvis de er under 18 år, må deres foresatte skrive under.
feliin Postet - 13/09/2008 : 19:59:38
Ja, det er en idê!
Men tenker - hva om de IKKE har skadeforsikring - er det da mitt ansvar om de skader seg? Siden det er mine hester...?
Northernlights Postet - 13/09/2008 : 19:40:41
Hva med hvis hver enkelt av de har skadeforsikring ? Og de skriver under på hvis evt personskade skjer at det er på eget ansvar ?

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,16 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.