hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Utegang/beite
 ponnin min er feit:P

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
*heidi* Postet - 20/06/2005 : 22:08:07
Ponnien min står på beite og har stått der i to uker og har blitt så utrolig feit alerede:S Rir henne hver dag og hun får ikke særlig mat sånn ellers og har vurdert å sette henne av beitet for i år, men vet liksom ikke... På stallen bytter vi på trebeiter og lurer på om jeg vil ha henne på samme beite hele sommeren for da får hun ikke så mye mat, men .....

Er det andre muligheter???
7   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Mari^_^ Postet - 02/08/2005 : 19:04:25
Synes det er fint at hesten blir litt feitere ut mot høsten. Ponnien jeg har går ute hele vinteren, og da er det fint med litt ekstra fett. Hun står inne om natten om vinteren, men nå går hun fritt ute på beite.
Bustetrollet Postet - 28/07/2005 : 20:28:40
Jeg vill at hesten hoppa mi skal bli litt feiltere om sommeren. Pga vinteren som kommer. Og da er det greit og ha litt ekstra rundt buken Det blir jo litt dårligere for også på vinteren, så hesten blir fort redusert.

Godt og ha litt rund hest på sommeren når man rir barbakk.. Ikke så mye bein som stikker opp, og litt rundere og mykere
ToneKristin Postet - 28/07/2005 : 17:52:41
Kopi av melding:
Jeg bryr meg ikke om at hestene mine legger på seg i beitesesongen. Bedre med for mye fett enn for lite
De tar nå av seg igjen når sesongen er over.


Det avhenger jo mye av hvor lettfôra hesten er, og om den er frisk... En hest med dårlige bein har absolutt ikke godt av å være tykk, da det sliter på bevegelsesaparatet. Samme med unge eller gamle hester. Eller, alle hester i det hele tatt... Om hesten er lettfôra tar det også lang tid å slanke dem igjen. Ei på stallen min har brukt hele vinteren på å slanke hesten sin, som var over 100 kg overvektig (en liten islending)!. Og det kom bare på en sommer... Mens jeg blir bare overlykkelig om hesten min får godteposemave, da hun er ganske vanskelig å fôre (trenger mye mat, men all energi går rett til topps).

Om ponnien din er for feit Heidi, er det bare å ta han vekk fra beitet i noen timer, kanskje sette han på paddock om natten? Eller på et beite med lite næring?

Mvh Tone Kristin og Lolita
Trine og jentefarmen Postet - 28/07/2005 : 16:09:10
Jeg bryr meg ikke om at hestene mine legger på seg i beitesesongen. Bedre med for mye fett enn for lite
De tar nå av seg igjen når sesongen er over.
Hedda&Junita Postet - 21/06/2005 : 22:29:13
hesten min blir fort feit,og den står i paddock uten noe gress ca. 4 timer om dagen,og på beite i 5-6 timer.. om natten står hun inne. Da får hun kost seg litt på beite i tillegg til at hun ikke blir så innmari feit. :) (dette har også noe med at vi har veldig lite beiter i år,så vi må spare litt på dem vi har..)
Hege J Postet - 20/06/2005 : 22:37:47
Paddock går ann, eller ha henne inne om natten. Eventuelt ikke ha henne på beite mer enn noen timer om dagen, resten i paddock, og inne om natten.
AnneSpotGinaOgHuldra Postet - 20/06/2005 : 22:35:45
Du kan alltids la henne gå noen timer i paddocken hver dag hvis hun spiser så mye at hun blir feit..

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,11 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.