hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Utegang/beite
 Ponnien stjeler maten til hesten min=)

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Ellbell Postet - 31/10/2004 : 21:40:39
Jeg har ei Shetlandshoppe på fòr som selskap til Islandshesten min Þyrla. Gabi er en liten rakker av en ponni, tøyer grenser i hytt og pine=) Jeg har disse på utegang hvor de kan gå inn og ut av en del av låven. Jeg er ikke helt sikker på hvem som er sjef, Þyrla bestemmer i visse sammenhenger, har aldri sett Gabi bestemme noe, men Þyrla lar stort sett Gabi gjøre som hun vil.
Problemet mitt er at Gabi regelrett stjeler maten til Þyrla. Ettersom hun er selskapshest får hun kun bittelitt havre v foring, og da hun både spiser fortere enn Þyrla og ikke får noen nevneverdig mengde mat, er hun ferdig først. Da går hun rett bort å spiser av havren til Þyrla, som syns det er helt greit. Når det ikke er mer havre igjen spiser hun heller av høyet til Þyrla enn sitt eget.
Jeg vil jo at Þyrla skal få nok mat, og nok energi ettersom jeg rir henne hver dag. Gabi longerer jeg bare i ny og ne. Har tenkt på å sette opp en halvdør eller no så Þyrla kan spise inne, men Gabi må jo ha tilgang på ly hun også, særlig nå som det blir kaldere, dessuten har ikke jeg tid til å stå opp flere timer før jeg skal på skolen sånn at jeg kan ta inn Þyrla å fore henne inne for så å slippe henne ut igjen når hun har spist opp…Hun spiser i tillegg veeldig sakte. Noen som har vært i lignede situasjon og har noen ideer om hva jeg kan gjøre?
Takker for svar=)
Ellbell&Þyrladyret
2   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
-Leiknir- Postet - 01/11/2004 : 19:08:51
det første som slo meg var at du thirla er jo høyere enn shettisen - du kunne kanskje kjøpt et fôrkar og snekret opp på veggen i thirlahøyde...
blir kanskje en veeldig desperat shettis hoppende rundt, stakkars...

det enkleste vil jo være at du står hos hestene mens de får kraftfôr. så går du med bøttene etter at thirla er ferdig- og at de får høy til slutt.
vatican Postet - 01/11/2004 : 09:07:03
Det finnes foringsautomater som er beregnet til kyr og som er laget for å forhindre slike ting men jeg vet ikke hvor godt de funker på hest.
Hadde nok tatt kontakt med forhandlere og spurt hvordan disse virker, ellers kan du jo skille dem under foringstid.

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,12 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.