hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Generell ridning/trening
 wuupz! trenger hjelp!!

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
LinnRenathe Postet - 18/08/2004 : 00:42:15
Hallo..
Jeg har en kaldblodshingst som jeg har drevet en del bakketrening med nå. Og vi har det sånn at vist han gjør noe galt som å f.eks gå forbi meg når jeg leier han, så rygger jeg han et par steg. Har hørt det skulle fungere veldig bra. Men nå har det seg sånn at han har funnet ut at rygging er morro det..så hver gang jeg går mot han så rygger han vekk. Og samme når jeg leier han nå, plutselig begynner han å sprette til han står forann meg, så rygger han..
HJELP!!!!! hva gjør jeg ??? var ikke meningen han skulle like det!!!
1   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Hege J Postet - 18/08/2004 : 20:06:33
Jeg har lært at hvis hesten rygger selv som din gjør, så skal du ryggen den SKIKKELIG mange steg. Det er også viktig å ikke overdrive ryggingen, men også øv på at hesten kommer til deg når du vil osv. Vitsen med ryggingen er jo blant annet at den skal respektere deg og ikke gå deg ned, men det er du som skal bestemme når den skal rygge også. Fint at hesten tar et lite steg tilbake når du stopper, men den skal ikke rygge fordet! Det er også viktig at du ikke overdriver signalene du gir, men øver på at du kun skal feks vrikke på håndleddet eller peke med fingeren når hesten skal rygge.

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,08 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.