hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Ridegrener
 Islandshest/gangartsridning
 bomfri sal.

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
hanfla Postet - 03/01/2008 : 16:25:00
Hei, noen som har erfaring med bomfrie saler til isalndshest? spesielt de fra softsaddles.info?
4   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
VerIng Postet - 18/01/2008 : 23:44:10
At man ikke kan ri hver dag i bomløs er det ingen faste holdepunkter for. Det er like mange som er uenige i bomsal/bomløs som i sko/barfotdiskusjonene. Samme gjelder for saler som f.eks Draupnis SP flexi. Stian Pedersen har uttalt seg om at man ikke bør ri i den heller daglig og det er det jo maneg som gjør.
Jeg har lest mye om bomløse saler de siste årene, og har faktisk aldri lest om hester som har fått problemer med ryggen av bomløs sal. Men at de ikke passer alle, det er jeg enig i.
Så lenge hesten ikke får problemer med ryggen sin som følge av salen og den passer godt har jeg ingen betenkeligheter med å anbefale bomsal, flexibom eller bomløs til daglig ridning.
De som sier man ikek skal ri i bomløse saler som eneste sal er som regel salmakere eller folk som lever av å selge saler. De som markedsfører og selger bomløse saler har ingen problemer med å anbefale bare det...
Smaken er som baken;).
MarenElskerHera Postet - 16/01/2008 : 10:20:48
Men så er ikke bomfri noe man kan ri i hver dag heller da! må ha avveksling. litt mye styr synes jeg :)
Hege+Blesi Postet - 10/01/2008 : 18:03:01
Jeg hadde den bomløse salen til top reiter og syns den var veldig god å ri i. Satt nærme hesten og han reagerte bedre på sete.
VerIng Postet - 06/01/2008 : 19:39:47
Hei

Jeg rir i bomløs sal og er veldig fornøyd. Kjempemyk og god sal, og hesten liker den godt. Min er til salgs fordi hesten min er for rett i ryggen, salen kommer litt i ubalanse på han.
Her er annonsen:

http://www.hestene.no/forum/showthread.php?t=21394

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,08 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2026 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.