hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Ridegrener
 Islandshest/gangartsridning
 Bomløs sal

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Blekkur Postet - 23/10/2006 : 18:16:48
Lurer litt på bomløs sal. Har noen med islandshest der ute prøvd det og hvordan fungerer det? Har ei rund hoppe uten manke som er vanskelig og finne sal til som passer. Vil bomløs sal ligge bedre? Hvordan er det å ri gangarter med en slik sal?
8   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Fröya Postet - 23/11/2006 : 15:38:50
Jeg bruker en Freeform til min islending. Den er kjempegod å sitte i, men jeg synes den er litt lang, så jeg vurderer å bytte den ut med en Ansür. Nå driver ikke jeg med gangartsridning da.
Lukka, Solfari og Greta Postet - 22/11/2006 : 16:39:38
Hege: okai, ja den har jeg sett ;-)

Shadowfax: okai;) Takk for svar
Hege+Blesi Postet - 21/11/2006 : 09:11:58
Hei Greta:)

Jeg solgte min bomløse top reiter sal til Terje. Det er den Vikingur bruker. Har du sett den? Den er ihvertfall en av de kortere salene.
Lukka, Solfari og Greta Postet - 20/11/2006 : 18:02:07
okai;) vet noen om andre steder de selges den salen enn på islandshestsenteret.no ?
Lukka, Solfari og Greta Postet - 20/11/2006 : 12:59:05
Jeg lurer på, er top reiter bomløs ganske lang, eller ville en slik sal ha passet til en ganske så kort hest?

Ertla Postet - 20/11/2006 : 10:32:18
Bomfrie/bomløse saler er noe som er kommet for å bli. Det er ofte sånn at når det gjelder sal så må hesten tillpasse seg salen - en bomfri sal tillpasser seg hesten

Det finns en veldig bra webbside (http://www.bomfrie-saler.no som forklarer hvordan dette henger sammen - og der finns det også lekre, bomfrie Islandshestsaler som er en himmelrike å ri i. Bruker den selv, nemlig.





Kopi av melding:
Lurer litt på bomløs sal. Har noen med islandshest der ute prøvd det og hvordan fungerer det? Har ei rund hoppe uten manke som er vanskelig og finne sal til som passer. Vil bomløs sal ligge bedre? Hvordan er det å ri gangarter med en slik sal?

Opprinnelig postet av Blekkur

Hege+Blesi Postet - 31/10/2006 : 08:57:27
Jeg hadde en top reiter bomløs sal før. Jeg syns den er kanon god å sitte i. Hesten som bruker denne salen er en hest som går litt opp og ned i vekt, men som stort sett er ganske bred og har lite manke. Den ligger ihvertfall som støpt på han;)
Marlen. Postet - 24/10/2006 : 13:07:05
Bomløs sal er helt fantastisk, men det er en tileggs sal. har selv en top reiter bommløs sal i tilegg til en "vanelig" sal. Som jeg er kjempe fornøyd. den gir deg bedre kontakt og det er lettere å korigere. Den er spessielt god på stive hester med taktproblemer. ryggen blir brukt på en annerledes måte. Men det er også mer belastning for hesten. Så den burde ikke bli brukt hver dag. men heller innimellom. Jeg anbefaler virkelig Top reiter sin bommløse sal. Men hadde jeg vert deg ville jeg hatt en sal i tilegg for hesten sin del. det er jo ting som kan hjelpe for at ikke salen skal skli frem hele tiden. skli pad, forjord, halerem, stopp hjort?

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,11 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.