hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Natural Horsemanship
 Når hesten ikke vil stå i ro

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
TORHILD Postet - 15/08/2005 : 09:38:07
Jeg har kjøpt meg en 10 år gammel hoppe, som desverre ikke har hatt det så godt her i livet. Et av problemene jeg har med henne er at hun ikke kan stå i ro. Ved leiing går hun rundt og rundt meg som ved longering om jeg stopper, og når jeg skal stige opp ved ridning går hun bare fremover evt rundt der også.

Et annet problem er når vi skal leie henne forbi hingstebeitet, da blir hun helt i hundre, og danser rundt meg hele tiden. Vanligvis går hun fint bak/ved siden av meg, og går ikke forbi. Når vi skal forbi hingstebeitet er alt glemt. Hjelper ikke om jeg svinger med tauen forran henne, strekker ut hånden eller noe... Ideer?
1   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Hege J Postet - 15/08/2005 : 12:01:59
Dette er et velkjent problem, mange hester som er slik. En fin måte å bli kvitt problemet på, er å drive med litt enkel nh trening. Gjerne skaff deg en taugrime, for da blir signalene mye bedre. Du kan feks gjøre enkel "gå" trening. Ha på taugrima og et passe langt leietau, hesten skal gå ca ved din side og den skal stoppe når du stopper, uten at den skal gå inn i deg! Hesten skal hele tiden ha oppmerksomheten sin på deg (har den ikke det- krev det!). Stopper den ikke på ditt signal, så rygg den noen steg. Vær litt varsom i begynnelsen før du ser hvor følsom hesten er på dine signaler, for målet er ikke å skremme den:) Husk å rose og lette opp på trykk når hesten gjør det du ber den om.

Noen pleier også å drive hesten enda mer rundt når den ikke klarer å stå i ro (ikke stå i ro=ubehagelig), så det kan være ulike metoder til målet. Hadde vært lurt å kjøpt en bok om temaet, finnes mange bøker med gode forklaringer og illustrasjoner som hjelper på problemene du har.

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,09 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.