hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Ridegrener
 Dressur
 Show!

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Julie=) Postet - 12/09/2005 : 23:27:34
Er kanskje litt feil emne å legge inn her,men er jo ikke noen egen kategori for det,men det jeg lurer på: finnes det såkalte show utstillinger her i Norge,som de har i bl.a England?!
4   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Julie=) Postet - 23/09/2005 : 21:18:27
Hadde vært gøy å fått til no sånt i Norge (blir kanskje ikke like "stivt" og konkurransepreget som andre konkurranser vi har..)
Chili Postet - 16/09/2005 : 23:47:39
Jeg bodde i England et år, og jobbet på en stall der. Et show er det samme som et stevne, men med endel andre klasser enn det er i Norge.

Et program på et show kan f.eks inneholde disse klassene:
Mountain & Moorland - For rasene Welsh (alle kategorier), New Forest, Shetland, Dartmoor, Exmoor, Connemara, Dales, Fell og Highland.

Best Lead Rein Rider

Fun classes - Have a go off the lead rein, Best allrounder childs first pony, handsomest gelding, prettiest mare.

Club Horse/Pony - Judged on suitability for club activities

Ridden Youngster - Åpen for 4- og 5-årige hester

Best Rider

Ridden Veteran - For hester over 15 år

Condition & Turnout

Coloured Horse/Pony

Ridden Hunter

Ridden Cob

Working Hunter - Man hopper naturfargede hindre

I tillegg er det gjerne vanlige sprangklasser.

Som dere ser er det mye mer å velge mellom enn her, og gså andre ting som bedømmes. De fleste av klassene foregår på den måten er at alle som starter i klassen er inne i ringen samtidig. Først rir alle i skritt, trav og galopp sammen, på dommerens kommando. Deretter rir man et kort individuelt show, hvor man skal vise alle hestens gangarter på den beste måten man kan.

Ulempen med denne typen show er at det fort blir veldig høy trynefaktor, ettersom de samme dommerne gjerne dømmer mange stevner i samme distrikt.

Men det er veldig gøy, og det er ofte ikke så høytidelig som det gjerne blir å dra på et rent dressur- eller sprangstevne her, selv om det selvfølgelig også er mange som tar det blodig alvorlig.
kjersti * Postet - 14/09/2005 : 12:48:19
tror ikke det fins nei, hadde vært litt gøy å sett. Var i england en tur for noen år siden og så en slik showhest, skikkelig lekker hest, men aner ennå ikke hvordan showene foregår....
Bustetrollet Postet - 13/09/2005 : 15:01:05
Har har ikke anelse om de er det.
Men ettersom det heter Show, det er jo et engelsk ord. Så da finnes det vell i england/andre land og..

Redigert for og legge til at jeg tolket spørsmålet feil:P Så det ikke før nå!

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,12 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.