hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Ridegrener
 Dressur
 sporer

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Julie=) Postet - 12/06/2005 : 16:32:01
er det lov å ri med sporer under LD programmet? (små sporer)
3   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
LilleMint Postet - 20/09/2005 : 14:47:26
seff,har sett mange som rir Ld med sporer jeg!
spoff Postet - 12/06/2005 : 18:46:45
Når man først snakker om sporer, husk at det er krav til makslende på sporer for ponniryttere, samt at det for alle er krav til sporens utforming (det går i hovedtrekk på at sporen skal være av metall, ikke av en utforming som skader hesten, og "toppen" skal peke bakover, og sporebøylen glatt).
Olithyon Postet - 12/06/2005 : 17:36:54
I klassene LD-LA er det påbudt med trinse. Når det gjelder bruk av sporer (og pisk) er dette valgfritt i klasser det trinse er påbudt. Fra MB er det påbudt med kandar, det er da påbudt med sporer og forbudt med pisk.

Når det gjelder bruk av sporer er det spesielle regler for dette som du finner i konkurransereglement for dressurridning (KR IV)

Se side 10 i dokumentet under §425 - rideantrekk. Her finner du også blant annet litt om generelt krav til antrekk, sikkerhetshjelm, bruk av sikkerhetsvest og pisk.
Når det gjelder krav til antrekk er det som regel mindre strengt på klubbstevner enn på d-stevner. Henvend deg alltid til sekreteriatet på den aktuelle stevneplassen ved spørsmål om bruk av ulikt utstyr, både til hest og rytter.

Lykke til!!

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,09 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.