hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Ridegrener
 Dressur
 Starte i hvilken klasse man vil?

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Mona_Wendy Postet - 27/05/2005 : 09:38:32
Er det lov å starte i de dressurklassene man vil uansett hvilket nivå man er på? bare for erfaringen mener jeg...jeg har stevneskrekk, og hjernen blir helt fjern når jeg kommer inn på banen...Kunne tenke meg og starte en av de letteste klassene til å begynne med, bare for å bli vandt til at folk ser på meg...
3   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
spoff Postet - 27/05/2005 : 19:26:50
Angående hestepass/registrering er ikke det nødvendig før LB/1.10. Les mer om dette her.

Som andre har nevnt er det arrangør som definerer hvem en klasse er åpen for. Det hender klasser kun er åpne for de som ikke har oppnådd et bestemt resultat i en høyere klasse, eller kun åpen for ponni eller kun for de som har oppnådd et bestemt resultat. I de laveste klassene er det som regel lukkinger i form av at du ikke har ridd en høyere klasse til et bestemt resultat.

Å starte en litt lavere klasse er veldig vanlig. Det er en allmenn og uskreven regel blandt mange at man starter en klasse lavere enn det man ville ridd på trening. Det synes jeg er en ok regel, men det er jo mange som er uenige her. Igjen er det viktig å bruke litt sund fornuft, og se hva klassen du tenker på faktisk har som målsetning. Om målsetningen passer det du er ute etter å teste, og kravene til klassen passer deg og din hest har du antagelig funnet den klassen du ønsker å starte.

Siden vi har hatt en heftig debatt om det å starte LD dersom rytter er erfaren, mens hest uerfaren, for å gi hesten stevneerfaring kan jeg jo linke den opp. Guro har alt nevnt noe om debatten, men ikke linket den opp. Her er den: «Dressuren blir strengere»
Olithyon Postet - 27/05/2005 : 13:18:29
Bare husk kravet om lisens og grønt kort fra og med distriktsstevne. Hesten må også ha hestepass som registreres hos NRYF.
Det er sikkert lurt å starte på mindre stevner til å begynne med, gjerne klubbstevne (hvis du er medlem av en rideklubb). Nærmere informasjon kan du finne på www.rytter.no, eller du kan henvende deg til din lokale rideklubb :) Lykke til!
Guro Postet - 27/05/2005 : 10:05:34
Så lenge klassen ikke er lukket kan hvem som helst starte i den.
Hva angår LD og starting der finnes det alt en lengre debatt om det, som du kan lese hvis du har interesse av det.
Lukking av klassen er det arrangøren som bestemmer så vidt jeg vet.

Guro

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,11 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.