hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Utstyr
 Måle bom str?

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
tebj0 Postet - 11/08/2005 : 00:13:00
Hvordan måler man hesten over manken for å se hvor stor bom man trenger til hesten? Ser at ofte blir bommen på salen oppgitt i cm, dette har vel en sammenheng? Mulig jeg er litt dum...hehe:) Men må bare spørre. Driver å leter etter den perfekte sal til hesten min, og da hadde de vært en fordel og vist hvilken bom str jeg måtte ha:)
3   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
beat Postet - 11/08/2005 : 21:04:34
Dette sier Trine Hammerstad, som er hesteutstyr spaltist;

Kopi av melding:
Da må man ha noe som holder formen til og bøye over manken der salen begynner og så må man løfte det forsiktig av og tegne av på et ark. Så må du måle fra midten av buen og 15 cm. ned og så tvers over. Antall cm. tvers over er bomvidden på den hesten. Få gjerne noen med erfaring til og hjelpe deg.
spoff Postet - 11/08/2005 : 14:24:25
Det finnes egne måleverktøy nettopp for dette. Det er en sånn bøybar "linjal" liksom. Likner litt på en splineslinjal (for de som vet hva det er, sikkert ikke så mange). Finnes også i "skiveform". Vet at det til disse bates-salene finnes måleverktøy for dette. Vet også at Sportsfor.no har en sånn bøybar linjal for dette. Blir mer for å forme, for så å ha med i butikken. Uannsett, det er best å prøve salen likevel, men for å først få et inntrykk er det jo greit. Til tross bomvidde, er det jo ulike modeller med ulik skjøring over manke etc, som gjør at enhver sal av gitt bomvidde overhode ikke trenger å ligge godt på enhver hest som bruker denne bomvidden.
Hege J Postet - 11/08/2005 : 12:22:11
Synes jeg husker at det finnes en slags mankemal som sier deg hva slags bom du trenger, men mulig jeg drømmer:) Uansett så bør du prøve salen for å se om den sitter bra. Saler er så ulikt utformet (skjæring ved skuldre, underflate på salen, hvor langt bak den ligger osv osv), at den eneste måten å se om den passer på er å prøve, for det er ikke bare bommen som skal passe:)

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,11 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.