hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Utstyr
 Utstyr til stor hest/shirehest.

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
GunnogQuite Postet - 18/01/2004 : 01:36:42
Hjelp, jeg har en STOR tungdøl og har problemer med å finne utstyr til den. Er på jakt etter et d-bitt i størrelse 16,5,gjelder også forskjellig annet utstyr til STOR hest. Lurer på om det er noen som vet hvor man kan finne slikt utstyr?
3   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
vixi Postet - 21/01/2004 : 01:27:18
Mulig jeg er på bærtur (som ofte skjer ), men... Hööks har da utstyr for store hester? De har i hvertfall enkelte bittyper opp til den størrelsen du trenger, hodelag over str Full, flere dekkentyper opp til 165 m.m.

spoff Postet - 19/01/2004 : 13:04:08
En hest jeg rei da jeg var mindre (en fjording!) bruker 16.5 i bitt han også. Det var greit nok å finne trinsebitt til han, men da en skulle kjøpe kjørebitt var problemene langt verre. Vet at det i sin tid ble bestilt bitt til han fra england (lenge før internett og netthandel var så utbredt som i dag, så det var ikke via nett), men vet ikke fra hvor. Jeg vil tro at kanskje noen av de bedre butikkene i Sverige også kan ha noe. Eller noen av de største norske butikkene, men da må du nok henvende seg spesielt til dem. Løwenborg er vel ikke akkurat billige, men de er iallfall kjent for å ha et bredt utvalg og veldig god kundeservice (etter min erfaring). Du kan jo høre.. Blir nok eventuelt å spesialbestille, men å få ting levert sent er bedre enn aldri..

Apropo linker til hestebutikker i inn- og utland kan du ta en titt på debatten: "Hestebutikker" (i forumet "Linker"). Mulig noen av de nevnte butikkene der også kan hjelpe..
elx Postet - 19/01/2004 : 11:38:28
Hadde en diger kar før, og slet ofte med å finne utstyr som passet.
De fleste produsenter lager jo utstyr for "vanlige" ridehester, så jeg hadde stort hell med å kikke i kjørehestavdelingen hvor de har utstyr som skal passe til ardennere etc...
Ikke alt man kan bruke, men jeg har funnet litt av hvert der.
Ellers har jeg funnet mye i butikkene feks på Spektrum og ifm andre store stevner. Mange av hestene som går store klasser sprang og dressur er ganske digre så der fant jeg ofte utstyr i store størrelser. Og de fleste forretninger har bestilt opp store størrelser for meg, ihvertfall når jeg har visst akkurat hva jeg vil ha!
Hooks har etterhvert fått mange dekken opp til størrelse 165 cm og det bør vel holde?!!?
Ellers finnes det spesielle foreninger for arbeidshester som blir ridd (feks Clydesdale og Shire) i England, kanskje finner du noen bra linker til nettbutikker.
Lykke til!

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,12 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.