hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Utstyr
 Kjøp av sal fra Sverige

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Vattenguden Postet - 11/04/2007 : 23:20:43
Hei hei!
Er den noen som har kjøpt sal ifra Sverige?kordan er den me toll og div?
2   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
feliin Postet - 12/04/2007 : 22:35:21
Tja - da bør du være sikker på at den passer. Det blir noe kostnader i tillegg, ja. Men ingen formue heller - så det spørs egentlig hva du er villig til å betale for å få akkurat DEN salen.

Jeg kjøpte en brukt sal fra Sverige - den kostet fra selger 2500- men det jeg betalte inkludert tollklarering(140,-+mva 35,-=) 175,- omregningsgebyr til norsk valuta kr 110,- samt utlagt mva på selve varen kr 589,- Ble kostnaden for salen 3374,-.

Ble altså litt dyrere - men jeg hadde i grunnen kjempe-flaks, den sitter som et skudd på ene hesten min - og jeg er VELDIG glad i den salen!!

Regner med det hadde blitt noe styr å fått returnert den om den ikke passet - så det hadde nok ikke vært bryet verdt.

Omregnings-gebyret er fast sum, det samme med toll-klareringen. Variabelen vil være momsen på varen, som blir utregnet utfra verdien på salen. Lykke til =)
Kemmy Postet - 12/04/2007 : 22:23:38
Hei! Saler er ikke tollbelagt inn til Norge. Du må avtale med butikken slik at de trekker fra den svenske momsen på prisen- det enkleste (om det er en seriøs forretning) er å betale forskuddsvis med kort. Når salen kommer til norge vil du få et moms/toll formular i posten. Du velger da om du henter og "fortoller" salen selv, eller posten gjør det for deg for et par hundrelapper. Når dette er i orden kommer den som en vanlig pakke på posten, med moms som oppkravssum. Håper dette var forståelig... Har kjøpt både sal, lærstøvler o.l. fra utlandet og spart masse penger i forhold til norske priser

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,08 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2026 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.