hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Utstyr
 Salen er au! :(

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Ragnhild E Postet - 10/03/2006 : 00:54:20
Cisco har i det siste begynt å ømme veldig i ryggen og skaper seg når jeg legger på salen. Rister på hodet, slenger med underleppa (egentlig så er han ganske søt når han gjør det, men det er jo fordi han synes det er ubehagelig). Har funnet ut at salen klemmer foran ved manken. Kjenner det når den ligger på, og ser merker etter jeg har ridd. Jeg kjøpte salen ny for ca. 9 måneder siden for godt over 13000,- tilsammen (sal, gjord, stigbøyler, og kjøring+tilpassing). Jeg har ikke råååd til ny sal nå!

Skjønner jo at jeg må gjøre noe, men hva? Fått tips om å bygge den opp med pad, noe som jo er den billigste løsningen. Kanskje ikke den beste, men om den funker så går det jo greit? Isåfall hva bør jeg bygge opp med? Forslag til pad'er eller andre smarte løsninger?

Har snakka litt med folk på stallen. Noen sier jeg bør bygge opp med en pad som skrår nedover mot bakparten, andre sier at det går med en pad som løfter hele salen (altså, bare en tykk pad). Hva mener dere?

Åh, herk altså! Er det noe som skal skje, så er det med meg! Hat!
7   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Lopke Postet - 10/03/2006 : 14:21:02
lykke til :)
Ragnhild E Postet - 10/03/2006 : 14:19:42
Det er ikke på skuldrene den klemmer nei.

Jeg har snakka med Per Løwenborg, han jeg kjøpte salen av nå. Jeg skal ta bilde av den så han får se. Han mente at det antagelig var bommen som var for smal pga. han har bygd muskler (som du sier lopke), og det skulle ikke være noe problem å få bytta den. Så da kan det hende at ting ordner seg på en litt billig måte iallefall *håpe, håpe*
Lopke Postet - 10/03/2006 : 13:18:20
Virker som bommen er for smal, for det er vel ikke på skuldrene den klemmer? Det er vel der musklene setter seg og. Kan du skifte bom i den?
Ragnhild E Postet - 10/03/2006 : 12:43:14
Skalvise, hvordan skal jeg forklare dette da.. Hvis du går ca 3-4 cm. rett ned fra toppen av manken på hver side, så er det der den klemmer.
tebj0 Postet - 10/03/2006 : 09:02:36
Når salen klemmer med manken, mener du da at den ligger nedpå manken eller at den er for trang? Dersom den ligger nedpå manken så er det jo kanskje en ide å bruke en lammeskinnspad under salen. Denne gjør salen litt smalere i bommen. Er salen for trang så er det vel lite du kan gjøre. Men selvsagt det beste er nok å få en salmaker til å se på det.
Kajsa Postet - 10/03/2006 : 01:23:59
Hvis salen er for trang så hjelper det lite med pad gitt. Det blir som å ta på seg tykke sokker ned i et par sko som er for små... Trolig er det dessverre/heldigvis nettopp det som har skjedd i og med at salen passet for noen måneder siden. Om hesten har blitt trent riktig så har den og bygget muskler under den nye salen - og vips, for trang.

Noen saler kan man vide ut bommen på, ta kontakt med det stedet du kjøpte den og spør dem. Det er ikke sikkert at du må selge og kjøpe ny.
Silje-og-Tindra Postet - 10/03/2006 : 01:23:40
Som jeg har nevnt til deg tidligere hadde jeg kostet på meg å fått en salmaker til å se på salen. Det er langt billigere å få salen stoppet om enn det er å kjøpe en ny, og en omstopping er en langt bedre løsning enn pad.

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,14 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.