hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Jobb/utdanning
 Hvor mye har man lov til å jobbe?

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
AinaVj Postet - 11/12/2006 : 12:41:11
Ettersom jeg har forstått så er maksgrensa 37,5 timer. Og man kan jobbe overtid dersom noe uforutsett intreffer, og man har da krav på + 40% av ordinær lønn. Stemmer det,eller er jeg helt på jordet?

Leste litt på arbeidstilsynet sine sider, og har forhørt meg litt rundt.
Jeg er storfornøyd med den nye jobben min, men de ønsker nå at jeg skal kunne jobbe i 14 dager i strekk uten ekstra lønn. Min arbeidskollega har nå jobbet tre uker i strekk uten fri i helgene, og uten ekstra lønn vi får 4000,- mnd hver. Det kan vel umulig være lov?

Mine arbeidsdager er ganske lange fra før av (fra 9 til 11 timer), men syns det er et problem at jeg ikke får overtids tillegg, eller helgetillegg. For ikke å snakke om lite fritid. Det må vel finnes begrensninger for slikt?

Eller er det slik i en lærling-ordning? Nå er ikke jeg lærling akkurat, men har noe av det samme opplegget.
3   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Linda- 2 Postet - 25/12/2006 : 10:13:10
Jeg har nå fått meg jobb som stall arbeider, skal bo der og ha med hesten min.
Jeg kommer til å få utbetalt 7 000 i svart, men kan velge om jeg vil ha dette skattefritt eller ta skatt av det.

Men da lurer jeg på, hvordan gjør dere det i forhold til lønn?
Bruker dere skattekort/ frikort/ tabell eller er det noe annet som lønner seg?
AinaVj Postet - 11/12/2006 : 13:10:31
jobber i stall jeg også
JiviDream Postet - 11/12/2006 : 12:53:20
Ooo, samme problem her. Skal jobbe 7timer dagen max, men er som oftest på jobb opptil 10-11timer. Nå jobber jeg i stall, og det er jo kjempekoselig, men skal si man kan bli lei! På løpsdager er jeg der fra ti til ti, såå.. Jeg hadde jo egentlig vært rik om jeg skulle ha ekstrabetaling..... Det er ikke lov, jeg jobber over 40timer i uken, og siden jeg bare er 16 så har jeg rett og slett ikke lov. Men vet ikke hva man kan gjøre:S

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,12 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2026 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.