hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Hest og helse
 hvite hår på brun hest?!

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
LivogZara Postet - 14/08/2004 : 21:07:42
hei folkens!!!
hesten min har gått på beite i hele sommer, men nå har hun begynt å få hvite hår på kroppen....hesten er ebare 6/7 år...hva kaN det værE?? hun har fått noen få hvite hår pga for liten sal ved manken....men hun begynner å få hvite hår i manen og på siden.....
har dere noen forslag til hvf hun får det???
2   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Anniken B. Postet - 15/08/2004 : 17:09:55
En hest der jeg jobber er helt mørk brun, men manen hans er 50-50 svart og grå/hvit, og han er bare 7 år. Noen hester har bare sånn pigment, som Gr_8_ride sa, og jeg ville ikke ha bekymret meg for dette! :)
xxxx Postet - 14/08/2004 : 23:17:29
Det kan ha med pigmentene i hårlaget å gjøre, akkuratt som oss hos mennesker.Slike stikkhår kan komme og gå, og særlig når de nå begynner å sette grunnlaget til vinterpelsen.

Om det er skimle eller hvite hester bakover i stammen, kan det også ha en innvirkning på sikt.( Ikke at hesten din blir hvit, men stikkhår og lysere i hodet enn på kroppen feks.)

Alle hester har noen få, eller flere hvite stikkhår i pels/man eller hale, det har min sorte hest også, så jeg ville ikke "engstet" meg..

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,08 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.