hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Hest og helse
 Kneppelyd Fra Ryggen

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Kathriine Postet - 06/01/2007 : 22:16:52
Hesten min har en slags kneppe lyd i krysset eller ryggvirvlene når jeg skritter, uansett hvor godt oppvarmet han er. Kanksje akupunktur er løsningen? Forslag?

Kneppe lyden kommer ved nesten hvert skritt han tar, men det kommer ann på om vi skritter på rettlinje eller bøydspor. Kneppe lyden er det samme som om noen knepper i fingrene, bare at den er der HELE tiden.


Victor har også det med å plutselig fyke ut og bukke, så blir han helt rorlig igjen og samler seg og jobber vidre, akuratt som han vil løpe fra noe eller løse opp ryggen med ett bukk.

Må også legge til at vis jeg to dager på rad skritter opp i 15 min blir han stiv og virker halt, men hen er ikke halt eller noe uren i det hele tatt.

Jeg møtte en dame på Caprilli som jobbet med hestens anatomi og massasje, jeg fortalte hun dette og sa at det kunne være noe med ryggvirvlene, jeg fikk nr hennes og jeg har tenkt og kontakte henne.

Er det noen som har erfaring med kneppelyder i ryggen og akupunktur?
7   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Kathriine Postet - 10/01/2007 : 14:34:00
En på stallen er snart ferdig me massør utdannelsen og hun skal se på han i dag =) Så får vi se om vi trenger en kiropraktor.
Gnyr2 Postet - 09/01/2007 : 16:56:05
Trodde det, men mulig det er en annen lyd..
Kathriine Postet - 08/01/2007 : 15:01:49
Har du? Hører den so vidt når jeg rir han selv,, den er veldig svak og kun i skritt, men er ikke så lett og høre den når jeg leier..
Gnyr2 Postet - 07/01/2007 : 20:27:17
Har hørt den lyden mange ganger på ponnisen din.
Er jo på samme stall (om du ikke visste det, så er jeg meg som har Evita xD)
Det høres ikke helt bra ut "/
Kathriine Postet - 07/01/2007 : 19:46:14
Han ømmer ikke,, og han er ikke noe varm noe sted. Jeg skal kontakte en neste uke regner jeg med, =) Takk for hjelpen!
Asa Garsy Postet - 07/01/2007 : 13:56:50
T.Boysen du nevner noe der, Dreiv akkurat å diskuterte dette med ei, Altså før jeg flyttet hesten min (18år nå) så knepp det i ledd og knær hørtes jo helt forferdelig ut, men etter jeg flyttet henne så har jeg ikke hørt en eneste kneppelyd, er det et bra teng? Nå står hun i en boks som egentlig er litt liten til henne og i en liten luftegård(Blir jaget hele tiden av andre) men hun står ute mye av dagen, dvs fra kl 08 el før til 19 tiden... noe som egentlig sikkert bare er kjempe bra.... men er det et bra tegn at kneppingen er borte eller burde jeg bekymre meg?
T. Boysen Postet - 07/01/2007 : 00:27:26
Hmmm - ser at du har en ung hest. På en eldre hest kan det knirke og kneppe litt både her og der...
Da ville jeg prøvd å få kontakt med en heste-fysioterapeut, eller en som kan hestemassasje eller streetching. Hvis det er noe med ryggvirvlene vil ikke akupunktur hjelpe - da må det kraftigere saker til, som f.eks. å manipulere, dvs. endre på knoklenes stilling - det samme som en fysioterapeut gjør i manuell terapi, eller en kiropraktor.

Har du prøvd å undersøke ryggen hans? Prøv å trykke langs ryggraden, på begge sider, og midt oppå. Ømmer han noe sted? Noe som er litt hovent - eller litt varmere?

Det høres absolutt ut som han kan ha en låsning eller noe sånt i ryggen. Ja, det kan være en sene eller noe annet bindevev som "smetter over en kant", som lager kneppelyden.

Skulle gjerne ha undersøkt hesten din, hvis jeg hadde hatt mulighet.

Anbefaler altså å få den undersøkt - ta kontakt med dama, du - det råder jeg deg til, siden jeg er fysioterapeut selv - og har "knekt opp" en del rygger...

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,12 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.