hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Foring
 Melasse

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
TORHILD Postet - 13/08/2005 : 21:33:06
Er det mange av dere som gir melasse til hestene, enten i vann eller i foret? Selv gir jeg hesten min en bøtte melassevann hver dag på sommeren for å få i henne mer væske. Ulemper?
6   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Beverly Hoff Postet - 17/08/2005 : 01:03:13
Og til Horzy Girl: veldig mye betfôr inneholder masse melasse og dermed blir det kanskje litt smør på flesk? (såfremt det er ikke er melassefri betfôr du bruker)

Har ikke allverden med melasse i beteforet heller da... bare bittelitt nedi bøtta (ei stor bøtte) + vi deler beteforet på et par hester slik at det ikke står for lenge og blir dårligt.. og hestene er ikke avhengig av det...
Marte&Don:) Postet - 16/08/2005 : 20:10:58
Jeg ga hesten min melasse noen få dager i strekk, siden han var utrooolig kresen, og ikke ville ha kraftfôret sitt. Etter et par dager begynte han å spise kraftfôret uten melasse, hvis det var bløtet.
Prøver egentlig å unngå melasse, så fremt det ikke er nødvendig, og heller gjøre fôret mer fristende med gulrøtter o.l. (hadde prøvd det meste før jeg ga ham melasse).
xxxoooxxx Postet - 16/08/2005 : 19:15:08
vil bare si at det kan fort være dumt å gjøre hesten avhengig av melasse i vannet/fôret,og at melasse dessverre kommer på enorme dunker og ikke har evigvarende holdbarhet.

Ser ikke poenget med å bruke det med mindre du virkelig har en som nekter å spise/drikke. Og til Horzy Girl: veldig mye betfôr inneholder masse melasse og dermed blir det kanskje litt smør på flesk? (såfremt det er ikke er melassefri betfôr du bruker)
Beverly Hoff Postet - 14/08/2005 : 00:23:15
Hei!
Jeg har melasse i bete-foret, sammen med salt og vitaminer.
Hestene elsker det!
TORHILD Postet - 13/08/2005 : 22:31:58
Neida, gir bare en halv kopp oppi en 10 liters bøtte med vann. Men hun synes det er kjempegodt
rohna Postet - 13/08/2005 : 21:35:29
Altså, eneste 'ulempen' med melasse er at det jo er sukker. Sukker er ikke bra for hestene. Men, en liten klunk i vannet er ikke farlig så fremt hesten trenger det ! Bare ikke overdrive.

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,14 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.