hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Foring
 Epler og gulrøtter ;)

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Cas_ico Postet - 31/05/2005 : 23:00:21
Hei bare lurer på en ting: Jeg aner ikke hvor mye epler og gulrøtter en hest kan få i løpet av en dag Er det for mye å gi to epler og en gulrot (selvfølgelig ikke i samme slengen da!)

Dette er nok et dumt spørsmål, men jeg liker å klarhet i selv den minste ting! ps: jeg vet at epler og gulrøtter ALLTID må skjæres på lengs

Takker for svar, på forhånd
6   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Marte&Don:) Postet - 01/06/2005 : 16:10:26
Tror ikke dette er for mye nei, gulrøtter er forressten veldig bra for fordøyelse og spyttproduksjon Hesten min fikk mild kolikk en gang, og da ga bare dyrlegen han en pose gulrøtter, så var han fin igjen;p
Eva V Postet - 01/06/2005 : 14:30:06
Jeg gir de også hele, hestene får tygge sjæl. :D

Det som jeg har hørt et at hvis man skal dele opp gulerøtter/epler skal man skjære de på langs og ikke i biter, fordi de visstnok kan svelge bitene hele og sette de i halsen.
Fröya Postet - 01/06/2005 : 08:44:47
Hvorfor må de skjæres på langs? Jeg gir de hele jeg.
Anette&Ali&Aurello Postet - 01/06/2005 : 00:02:23
Jeg gir hestene mine en bøtte gulrøtter hver om kvelden, når jeg har tilgang på det. I tillegg får de masse gulrøtter ute, gjerne flere bøtter om dagen. Men de er vant til å få gulrøtter nå da... Ville ikke hivi på med gulrøtter om hesten ikke var vant til det.

Epler er jeg mer forsiktig med, for de kan gjære i magen. Er ikke alle hester som tåler epler så godt.. Men et eple er nok ikke skadelig :) Blir først skadelig om hesten får i seg endel epler!
Eikdokka Postet - 31/05/2005 : 23:45:08
Har hørt at man kan gi "så mye man vil" av gulrot. Men vil ikke teste ut om det er sant ;)
Tror det skal gå fint å gi to epler og en gulrot.
Eva V Postet - 31/05/2005 : 23:10:14
Det er ike noe problem å gi to epler og en gulerot om dagen. Jeg gir ofte en hel pose gulerøtter om dagen til ponnien min. Og gulerøtter som godbit er bedre en sukkerbiter (hester kan også få hull i tennene ;)).

Det som blir verre er hvis du har en stor sekk epler som hesten får forsyne seg fritt fra, da kan den på kolikk. Men et par tre stykker gjør ingenting. :)

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,11 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.