hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Etterlysninger
 Noen som kjenner til Tjaldur

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
tjaldur Postet - 28/09/2005 : 20:28:17
Jeg har en svart \ hvit islandshest som heter Tjaldur som jeg
håper noen kjenner eller vet noe om. Tror forrje eier kjøpte han fra
Rjukan. Han er født i 1992, importert fra Island. Han har vært veldig plaget av sommereksem før. Forrje eier overtok han i mai 2003, da ble han stående en kort periode på stall Hekner i Akershus. Forrje eier har rota bort alle papirer ang hesten, så derfor håper jeg noen kan hjelpe meg med opplysninger.
mvh Tove Fernås,
3   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Tigull the best 4 life Postet - 08/10/2005 : 11:28:55
heihei!
han var hos venninan mi i fjord!
han løp ut og var sikkelig frekk!

tror han er i asker nå men vet ikke helt

Ragnhild E Postet - 29/09/2005 : 09:23:06
Hvis det er den hesten som Anne Katrine Justnæs rei, er hun ei gammal venninne av meg, så hvis du vil ha mailadressen hennes så kan du bare sende meg en mail på mailadressen som står på vip'en min. Hehe, snakk om at verden ikke er så stor ;)
Inemor Postet - 29/09/2005 : 08:47:41
Heisann!

Jeg kjenner kun til en Tjaldur, kan hende det er samme hesten?
Han var svart og hvit, litt liten og litt passaktig i tølten. Følsom og var mener jeg å huske. Har kun dømt han på et stevne engang.
Da var det Anne Katrine Justnæs som red han, og jeg mener å huske at hun hadde han med til Danmark på en eller annen hesteskole der.
Mener hun konkurrerte endel T2 med han.

Mener han også har stått til salgs hos Bernt Severinsen en gang i Lommedalen. Om dette er den samme Tjaldur som han du leter etter info om, aner jeg ikke. Men du kan jo ta kontakt med Bernt eller Anne Katrine og høre? Er vel ikke sååå mange flekkete isisponnier der ute med samme navnet? Har ei venninne som ringe på han den gangen, men det er hvertfall et par år siden, om ikke mer.

Du kan også ta kontakt med Nils Ole Gilde, stambokfører i Norsk Islandshestforening og høre om han har noe info om hesten liggende. Kjipt å ikke ha papirer på hesten.
Du finner kontaktinfo til Nils Ole på NIHF sine hjemmesider: www.islandshest.no

Lykke til!


 Image Forum 2001 This page was generated in 0,09 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2026 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.