hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Etterlysninger
 Hvor får Spigseth hestene sine fra?

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
hestegård Postet - 19/12/2004 : 15:46:39
Er det noen som kjenner til Tor Gunnar Spigseth på Vormsund (Akershus), og som vet hvor han henter hestene som han selger?
Har kjøpt ei varmblodshoppe av han som jeg har prøvd å etterlyse de forrige eierne til flere ganger, men uten resultat. Skulle gjerne visst hva hun er blitt brukt til før jeg fikk henne, for hun er ikke ridbar. Kan hende han henter hester i Sverige eller Danmark?
10   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Mona_Wendy Postet - 21/01/2005 : 09:50:00
bra dere gir beskjed om slike ting som dette slik at fok kan unngå å kjøpe hester fra slike folk...

det er nok ikke umuligt å få en brukbar ridehest ut av hesten din, men det er nok mye arbeid...
Lindajeanette84 Postet - 18/01/2005 : 22:12:26
Jeg har nesten kjøpt hest fra den mannen...og JA, det var han det var om på tv2! han som hadde latt hestene sine stå og råtne i stallen med dritt oppetter øra! Hesten jeg nesten kjøpte, hadde jeg på prøve av ei jente som hadde fått den fra dyrevernet. og hesten var hentet hos spigseth etter episoden på tv2 hjelper deg. Han hadde høver som hadde råtnet opp, så man kunne se inn i den ene hoven. Han var maksimalt tynn og hadde alt av orm. men snill som dagen lang, så han har tydeligvis ikke vært voldelig mot han. Da hesten ikke var mulig å ri på, på minst ett år, leverte jeg han tilbake til denne jenta som hadde fått han av dyrevernet, og der har han det bra i dag Så hold dere unna denne mannen folks!
hestegård Postet - 29/12/2004 : 14:19:28
Ja, jeg spurte selvfølgelig om hvor han hadde kjøpt hesten, han hadde alle papirene på henne sa han de skulle jeg få. Men han fant jo aldri noen papirer, og til slutt sa han at jeg hadde ikke noe med hvor hesten kom fra, og kom heller aldri til å få vite det.
Jeg tror også at hun kunne vert dopet.
Hun har ingen ID merker, så da er hun heller ingen Svensk traver.
Hun steiler med det samme noen skal prøve å få henne til å bevege seg med rytter, og da vil jeg si at hun ikke er ridbar. Det gjorde hun ikke på Vormsund, da var alt som det skulle være, hun var både lydig og grei.
Jeg vet ikke om TGS selger så mye hester lenger, det ble ganske hett rundt han en stund her etter det tv-programmet.
Har søkt flere plasser på svenske sider, men skal prøve de cowgirlchris tipset om.
HelleG Postet - 29/12/2004 : 11:44:37
Spighset kjøper en god del hester fra Sverige. Gjerne "gamle" travere. De er som regel frysemerket eller tatovert på hals, eller innside av leppe. Noen ganger er det så gammelt at det er uleselig, men prøv å søk etter hesten din på travsport.se. Det er det svenske travselskapet og kanskje du finner noe som macther der.

Ellers kjøper han nok mye fra slaktebilen ja......han er en kjeltring som burde vært bannlyst og svartelistet fra alt som har med hester å gjøre!! Inklusive slatkerier!!

Kjenner ikke til gubben selv, men har venner som vet godt hvem han er. Han er akkurat så useriøs som det går an å bli, og uansett om du har prøvd hesten når du var hos han eller der hvor hesten sto, var den garantert ikke seg selv. Dopet eller mangel på mat som gjør den sløv.

Håper du kan få orden på hesten din, men du har nok mye jobb foran deg.
Cowgirlchris Postet - 27/12/2004 : 13:43:27
Først og fremst bør du sjekke om hesten har noen id-merking av noe slag. Brennemerking/frysemerking/tatovering. Etter det jeg forstod på tv2's reportasje derfra (med bilder av hestene de så), så var det noen svenske travere der. Det så jeg på frysemerkingen på halsen. Sikkert ikke dumt å prøve seg med en internettannonse på f.eks. bukefalos, hästfynd eller lignende med bilde av hesten...

Hva er det som gjør en hest "ikke ridbar"? Hvordan oppfører den seg da?

Mvh Line.
Mona_Wendy Postet - 27/12/2004 : 11:09:56
hm...hvor lang tid gikk det før hesten ble umulig å ri? kan det være mulig at den var dopet da du prøvde den?
Hege J Postet - 27/12/2004 : 00:32:36
Du har spurt han regner jeg med? Enhver seriøs selger oppgir selvsagt hvor hesten kommer fra! Og skal dermed være i stand til å gi deg telefonnr og diverse til forrige eier eller salgsstall!

Prøvde du hesten mange ganger? En hest forandrer seg ikke SÅ mye, i allefall ikke etter at den er blitt vant til den nye plassen... Men nå vet jeg ikke så mye om denne situasjonen da:)
hestegård Postet - 26/12/2004 : 22:43:05
Joda, hesten ble prøvd, og mange andre jeg vet om som har kjøpt hest av han prøvde også hestene før kjøp, men etter en tid forandrer de karakter....? og er ihelt umulige å ri på. Jeg vet det finnes en del forskjellig i hestemiljøet, men det er for sent å gjøre noe med nå. Men spørsmålet er hvor han får disse hestene fra? Det må jo vere et slakteri som forer han med hester. Ingen av de som har endt opp med hans hester får vite noe om hvor de kommer fra. Så hvis noen har peiling på det er jeg og de andre taknemlig for svar!!!

Mona_Wendy Postet - 26/12/2004 : 20:18:24
prøvde du ikke hesten før du kjøpte den?
xxxoooxxx Postet - 26/12/2004 : 16:44:01
Er ikke dette den mannen som var på TV2 hjelper deg? eller husker jeg feil?

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,12 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2026 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.