hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Diverse
 Tror dere på hesteviskere?

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
SuperJumJum Postet - 09/02/2005 : 14:28:11

I lys av forrige episode av "Hesteliv" kom jeg til å fundere litt på dette med "hesteviskere". Tror dere på dette? Og isåfall hva og hvordan tror dere at hesten formidler noe? Med ord? Bilder? Følelser? Kroppsspråk?

Vil høre hva andre tenker først, kommer tilbake til mine egne tanker om dette senere
10   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Liwi Postet - 13/02/2005 : 17:12:47
Begge deler. Litt juks og bedrag, og noen som faktisk kan - tror jeg. Har sett noen "in action". Aldri møtt hestene (eller eiere) tidligere, visst så å si 0 på forhånd - og kunne fortelle om en del sære kjennetegn hos de forskjellige hestene. En av hestene hadde vært hos sin eier så og si hele livet, og "hestehviskeren" fortalte om hendelser som eier gjenkjente. Så ja, jeg tror - på noen få av dem.

Det finnes mennesker som har slike evner, enten det gjelder mennesker eller dyr. Tror alle mennesker har noen "overjordiske" evner i en eller annen format. Det skjer mye uforklarlig som ikke nødvendigvis har med telepati å gjøre.
Eikdokka Postet - 13/02/2005 : 16:52:57
Skjønte det jeg, bare svarte på pernille-'s innlegg
Men hadde vært morsomt å hatt noen til å "sankke" med hesten min..
SuperJumJum Postet - 13/02/2005 : 14:36:26

Når jeg skrev hestehviskere, så mente jeg ikke sånn Monty Roberts stil. Han er jo bare en mann med godt håndlag med hest, som er flink til å lese hestens kroppsspråk og til å bruke kroppsspråk for å kommunisere med hesten. Det er vel noe alle kan lære seg, og som vi alle burde være oppmerksomme på.

Jeg mente mer som hun svenske som "pratet" med hesten i forrige episode, mer som telepati. Kalles gjerne dyretolk dette, og ikke hestehvisker (my mistake:)).


Eikdokka Postet - 13/02/2005 : 11:21:07
Jeg ville heller ikke kalle Monty Roberts for en hestevisker, han gjør jo bare sånn som (jeg mener) at alle egentlig burde ha gjort. Det han gjør er jo bare naturlig & riktig for hesten.. Skjønner godt hester som blir frustrert av noen mennesker, de sjønner jo sikkert ikke bæra!

Jeg liker å tro at det er MYE mellom himmel og jord som vi ikke vet om ;)
Silje-og-Tindra Postet - 12/02/2005 : 23:55:23
Nå vil ikke jeg gå så langt som å kalle Monty Roberts en hestehvisker, men men.
Jeg har sett og hørt mye rart, men jeg kan også være enig i at det er mer mellom himmel og jord enn vi vet om.
Pernille- Postet - 12/02/2005 : 21:33:12
Ja det gjør jeg faktisk. Jeg så på et hesteprogram med en kjent hestevisker; monty Robers. Jeg fulgte godt med på hva han gjorde og sa. Jeg prøvde det på forhesten min, Marona, og hun gjorde akkuratt det samme som han sa. Jeg trodde faktisk ikke mine egne øyne! MEN DET VAR SANT!





Pernille -
xxxx Postet - 10/02/2005 : 04:05:04
Sitat:
Kopi av melding:
Hestehviskere er som regel det samme som hestetrenere som kommuniserer med hesten via kroppspråk. Og det har jeg tro på, iom at jeg har erfart det selv (selv om jeg ikke får det like godt til enda... ).

Telepati har jeg liten eller ingen tro på. Jeg øsnker å tro at enkelte mennesker har en medfødt evne. Men at man skal kunne gå på 'kurs' og lære seg telepati er etter min mening noe stort tull. Det klarer jeg bare ikke å tro at skal gå ann.
Kopi av melding:


Kan ikke få sagt meg mer enig.
Og synd at noen bare må utnytte det på uerfarne/"evneveike", når det "kun" dreier seg om forståelse av hestens kroppsspråk.
Og det er ikke overraskende, de uerfarne som "kjøper" dette hver eneste gang også.
Har aldri hørt ellert sett vandte hestefolk benytte seg av sånne personer, og det er sikkert ikke tilfeldig heller.
Irriducibili Postet - 10/02/2005 : 01:36:13
Hestehviskere er som regel det samme som hestetrenere som kommuniserer med hesten via kroppspråk. Og det har jeg tro på, iom at jeg har erfart det selv (selv om jeg ikke får det like godt til enda... ).

Telepati har jeg liten eller ingen tro på. Jeg øsnker å tro på at enkelte mennesker har en medfødt evne. Men at man skal kunne gå på 'kurs' og lære seg telepati er etter min mening noe stort tull. Det klarer jeg bare ikke å tro at skal gå ann.
Lucinda: Postet - 09/02/2005 : 22:41:05
Er litt sånn "trur det ikkje før eg får sjå det/oppleve det". Har derfor ikkje den heilt store trua på dette med telepati osv, men synest det er interessant.

Kommunikasjon ved help av kroppspråk har eg så absolutt tru på. Ja.
Natalie_S Postet - 09/02/2005 : 22:34:30
Spørs hva man mener med hestehvisking, har ingen tro på telepati og lignende, men å kommunisere med hester vha av kroppsspråk vet jeg at virker.

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,12 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.