hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Diverse
 Tjene penger hjelp..

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Surfinbird Postet - 10/08/2004 : 20:48:11
Jeg og vennina mi skal kjøpe en hest til sammen. Vi vet hvordan vi kan ha den (stall leie osv.) men vi skal spare opp 5000 kr til hesten. For å få penger til den tenkte vi vi skulle f.eks:

- Spare månedslønn (400-500 kr husk: vi er 2)
- Selge vafler og saft
- Selge vg

Ja.. dette er noe.. er det noen som har flere forslag? Vi tar alle imot med ett stoort takk! =D
5   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Cowgirlchris Postet - 11/08/2004 : 23:47:13
Hva med å ta opp et lån hver fra foreldrene deres? Tror det er viktig at de også får være litt med på dette, jeg... Nedbetaling kan jo ordnes med ekstraarbeid for dem, trekk i ukepenger osv...?
Men for å få dem med på det trengs det sikkert en skikkelig plan på papiret med oversikt over hvordan dere skal kunne dekke utgiftene til både denne hesten og de andre dere alt har ansvar for... Budsjett med andre ord.

Mvh Line.
Eva V Postet - 11/08/2004 : 18:51:09
Høres flott ut at dere skal kjøpe henne for at hun skal få det bra :) Ellers har jeg ikke så mange forslag; gå tur med andre sine hunder, klippe plen/male/ekstra husarbeid for mer lommepenger, sitte barnevakt, etc.

Er jo temmelig varmt ute nå, så du tjener nok litt på å selge iskald saft!
Charmed_girl92 Postet - 11/08/2004 : 09:49:43
hvis du har noen blader dere kan selge,el.noen bøker osv.!el.så kan dere få forrytter for hestene deres så kan dere evt.ta 600 i månden el.mer.Lykke til ;)
Surfinbird Postet - 10/08/2004 : 22:44:22
Jeg tror jeg var litt utydelig og sånn i stad. Det var ikke de intektskildene som skulle gå til stall-leien!

Begge to har hester fra før. Vi skal sette forryttere på henne fordi vi ikke vil at hun skal komme tilbake til de forrige eierene som er redd for henne, aldri rir henne osv. Derfor. Vi skal bare kjøpe henne for at hun ikke skal tilbake til dem. Huff ser nå at jeg var fryktelig utydelig.. Skjønner godt at du misforstod.

Så det er ikke stall leien som er noe problem.. Vi trenger bare penger til hesten..

Håper jeg fikk skrevet det litt tydeligere nå.. =)
spoff Postet - 10/08/2004 : 22:31:14
For å være helt ærlig synes jeg kanskje noen av intektskildene deres er såpass usikre at jeg neppe vil anbefale dere å satse på at dette skal kunne dekke stalleie og hestehold.

Med hestekjøp følger det mer lang mer utgifter enn stalleie. Eksempler er hovslager/skoing (koster opptil ca 800kr og bør gjentas hver 6-8 uke), veterinær (både uforutsette utgifter, regelmessig vaksinering, tannrasp), utstyr (det hender at utstyr går istykker), tilleggsfor, forsikring osv.

Å sette seg ned for å selge saft for å dekke veterinærutgifter som ofte kan komme opp i flere 1000 blir rett og slett en for stor jobb, og ikke retferdig ovenfor hesten.

Om dere i ung alder skal skaffe dere hest er det mange ting som skal vurderes. Aller viktigst er det at dere får hjelp av noen hestekyndige personer, som for eksempel foreldre (dersom de kan noe om hest), eller andre eldre personer dere har god kontakt med.

En annen ting er skole. Vet av egen erfaring at det høres unødvendig ut at de voksene sier at skolearbeid kommer først. Men å ha hest tar mye tid. Skal dere i tillegg jobbe opp penger til å holde hesten ved siden av skolen blir dette svært mye å gjøre. Og det vil sannsynligvis gå utover enten skolearbeid og/eller hesten. Dette er i bunn og grunn ingen av dere tjent med.

Mitt råd vil være å avvente tanken litt. Til dere kan få en sikrere inntekt (når man fyller 18 år er det mye enklere å få en fast deltidsjobb, hvor timelønnen er noe høyere, slik at dere slipper å jobbe timesvis for en liten lusete lønn). Dere vil også kunne samle opp mer erfaring, og kanskje skaffe egen hest?

Å dele hest kan være en fristende tanke, men dessverre er det ofte mer komplisert enn man tror. Selv om dere i dag er gode venner, kan faktisk en slik ide ødelegge et vennskap. Er dere uenige er det hesten som blir "kasteball", og det fortjener den ikke.

Tips: Finn en hest dere kan være hestepasser på, eller forrytter et par dager i uka på. Det gir mye erfaring, og er økonomisk sett mye lurere for dere som ikke har noen fast og sikker inntekt.

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,11 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.