hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Diverse
 Alle gode ting er 3 <3 hestehist. gode og vonde

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
*Athea & Amadeus* Postet - 29/10/2006 : 23:32:46
jeg er en jente på 15år som har både gode og vonde minner med hest!
jeg har hatt hest siden jeg var 10, sånn ca!i den alderen hadde jeg ikke så utrolig mange venner, så jeg satt for det meste hjemme!
men så kom julen 2002, husker det som om det var i går!Vi dro til farmor og spiste og koste oss!Jeg og søsteren min hadde hatt en liten mistanke om at vi kom til å få noe veldig fint i år, men var ikke heeelt sikre!da det kom til høydepunktet i julen, gavene, var alle spendte!vi åpnet gaver fra venner og familie, men hadde enda ikke fått noen gave fra foreldrene våre!da alle gavene var åpnet(alle untatt den fra mam og pap)da satte pappa en DVD i spilleren!det var en film!
det begynte med en gris, som liksom skulle være gaven vår, jeg så dum som jeg var, trodde selvfølgelig på dette, og begynte å spørre å tenke på åssen grisen skulle gå sammen med kattene osv, men etter litt begynte han å filme en hest!da, begynte andre tanker å virmle rundt i hodet mitt!så filmet han ned på skiltet på døren til hesten(som enda var ukjent) !nederst på det skiltet stod mitt og søsteren min sitt navn!
jeg begynte å gråte av lykke!har aldri vært så glad i hele mitt liv!
dagen etter dro vi å besøkte hun, Troja, det het hun!
ble utrolig fort glad i henne, og jeg fikk tankene og fritiden ett annet sted enn inne på et rom, eller forran tv'en!
etter 2mnd med egen hest, dro vi opp i stallen rett etter skolen!hentet grimen, og gikk til beitet for å hente Troja!vi stod øverst på jordet og ropte på hun, hun pleide å komme Da, men ikke denne gangen!mamma gikk ut på jordet for å hente hun, hun stod like over knausen hvor vi ikke kunne se hun!
mamma kom fort tilbake, men uten hesten, hun var på gråten!
vi spurte hva det var, men hun klarte liksom ikke å si så mye!jeg og søstern min gikk ut på jordet for å se!
der stod Troja og homret!jeg skjønnte egentlig ikke med en gang hva det var, men etter litt skjønnte jeg det!hun var helt normal og blid, men da jeg så ned på foten hennes, så jeg at den var brekt!vi begynnte å gråte alle sammen!etter en halvtimes tid kom dyrlegen og sa at hun måtte avlives!pappa kom og sa at vi skulle dra hjem, vi gjorde så!da han kom hjem, var det stille!alle var lei seg over Troja!jeg husker pappa hadde med seg hår fra halen til Troja(det har jeg enda)
det tok en stund før jeg kom meg over dette, men kunne jo ikke ikke gå videre!så vi prøvde oss på nytt!vi lette lenge etter en ny hest, og etter en stund fant vi en som virket perfekt!Madonna, en nydelig hest, men veldig bestemt og heit!ble veldig glad i hun!men desverre måtte hun avlives etter noen mnd pga en skade i foten!dette så mørkt ut for oss, skulle vi aldri få ha en hest!.. så kom den beste dagen i heele mitt liv!!jeg husker det som om det var i går1jeg var på båten med en vennine da jeg fikk en meld fra mamma'en min: "vi drar og ser på en hest", jeg var ganske vant til å få denne meld, etter å ha vært og ha sett på et par hester, så jeg tenkte ikke så mye over det!etter et par timer, fikk jeg en ny meld av mamma: "vi har kjøpt hest", jeg var fryktelig spennt, dagen etter dro vi hjem fra båten, og jeg ringte mamma, som var i stallen med resten av familien!hun sa hun skulle komme og hente meg, så jeg kunne se den nye hesten vår!
da jeg kom opp, så jeg den nydeligste hesten jeg noen gang har sett!jeg ble forelsket i hun!hun het/heter Athea, Athea Vinter!hun er blitt min ALLER beste venn, jeg noen gang har hatt og kommer til å ha, selvom vi har kranglet en del, så er jeg såå utrolig glad i henne, at jeg ikke kan beskrive det!jeg får helt tårer i øynene mine av å tenke på hun!hun er min andre søster!<3<3
er det ikke noe som sier at ; "alle gode ting er 3"
jeg har hvertfall fått meg en ny venn for livet!
nå har jeg hatt hun i ca 4 år!
ca et år senere kjøpte vi en hest til, Kompis!siden hele familien på 4 red,ble det litt lite med en hest!Kompis stod på gården før vi kjøpte han og står der enda, etter at vi solgte han videre siden han var litt for heit for oss!etter det fant vi en y hest, Amadeus<3
han har vi også enda!han er en utrolig nydelig hest!helt forelsket i han å:P
men det er noe spesielt med Athea!<33
det går ikke en dag uten at jeg tenker på hun!er jeg borte fra familien, er det hun jeg savner, og hun jeg snakker om!

Nok om meg og min historie!:P
hadde vært koselig om noen andre ville ha delt sin hestehistorie til meg og alle andrea=)
-klemmer fra Andrea<33

<3<3<3<3Athea in my heart 4-ever<3<3<3<3
7   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Tassen4Ever Postet - 19/08/2008 : 18:41:19
Kjempefin historie, men veldig trist:)


LIZBETH + TASSEN:

Jeg husker ennå gleden over å få deg..
Sara sa at det var hennes hest, og jeg husker at jeg ble sykelig sjalu! Du var den fineste hesten jeg noen gang hadde sett - det syns jeg allerede før jeg visste at du var min!
Og når hun viste meg papirene...

Navn: Voillagårds Gråtass
Mor: Sæther Luna
Far: Lunner Gråen
Eier: Lizbeth Sæther Osnes...

Hjertet mitt stod stille!
Hele familien min kom frem, venner... Alle var der! Jeg storgråt, og ropte "HÆ?!" samtidig som jeg klemte alle som var rundt meg. Jeg har aldri vært så lykkelig!

Jeg stod i flere timer utenfor luftegården og bare så på deg, uten å en gang røre deg.. Etter en stund sa Sara "Du har lov til å gå inn til hesten din!", og med en gang jeg gikk inn kom Tassen travende bort..

Det var uvirkelig! Jeg hadde fått min egen HEST! Det som hadde vært drømmen min siden jeg var 2 år gammel, hadde endelig blitt virkelighet..

I mange år hadde jeg satte to stoler oppå hverandre, og latt som om det var hesten min! Jeg hadde hatt mange gyngehester, og alle ble så mye brukt at de ble ødelagt på kort tid..

Alle pennybøkene jeg hadde lest om igjen og om igjen fra den gang jeg var så liten at foreldrene mine måtte lese til meg.. Alt var fortid. Jeg trengte aldri å leke mer - jeg hadde fått oppfyllt drømmen min!:D

Jeg var verdens stolteste hesteeier:)



Meen..
Det viste seg at den 1 år gamle ponnien min var veldig syk. Veterinærutgiftene var enorme - over 20.000 på to uker måtte til i et forsøk på å redde gutten. "Han kommer ikke til å klare seg" sa de, men jeg holdt fast på mitt. Dyrleger kom, og alle mente det samme. Det var ingen fremtid for hesten, så det smarteste ville være å avlive ham.

ALDRI!
Jeg skulle gi ham en sjanse! Hva så om jeg aldri kom til å kunne ri ham?
Jeg brydde meg ikke. Før var det kanskje grunnen til at jeg ønsket meg en hest; å kunne ri på den. Men nå som han endelig var min, kunne jeg ikke ha brydd meg mindre.
Hva spilte vel det for en rolle? Han var hesten MIN! Min hest.. Aldri om jeg ville gi slipp på ham!

Jeg har ikke tall på hvor mange netter jeg snek meg ut hjemmefra for å sove hos ham i boksen. Hvor mange netter lå jeg der med hodet mitt lent til magen hans der han lå, og med mulen hans i fanget?
Hvor mange ganger gråt jeg ikke inn i manen hans, og ble trøstet av de kloke øynene hans?
Jeg har ikke tall på hvor mange ganger jeg har følt at verden står stille - at det kun var Tassen & meg i hele universet!

Jeg visste ikke om han ville overleve; han var så liten og skrøpelig, samtidig som han var syk.. Alle var sikre på at han kom til å dø, og alle sa at jeg burde avlive ham nå så han slapp å lide..

Kanskje var jeg egoistisk?
Jeg visste at han led, men han fikk ikke dra fra meg! Hva ville jeg sitte igjen med da, da?
Ingenting..
Selv om jeg ikke hadde hatt ham lenge, hadde han allerede vist meg at det livet jeg før hatet, nå var verdt å leve. Jeg hadde det vanskelig. Veldig vanskelig.. Men hver gang jeg kom i stallen og hørte det lykkelige vrinsket han ga fra seg av å se meg, var alt glemt. Glemt var mobbing, glemt var tårer, glemt var alt. Alt som talte da var hesten min. Hesten min og meg - det var alt i verden!

Bare et blikk på de nydelige øynene hans, og å høre de lekne vrinskene fra en ung hingst..
Livet var verdt å leve til tross for alt!
Det livet jeg aller helst ville bort fra, hadde nå fått en mening. Jeg hadde fått en grunn til å leve! Om han døde, hvor skulle jeg gjøre av meg..?

Han fikk ikke dra.. Ikke ennå!
INGEN fikk røre ham. Han var min dyrebare skatt, og selv om det var flere triste stunder enn lykkelige, var alt verdt det. Hvert minste fremskritt overskygget all smerte..

Veien har vært så lang til hit vi er i dag!
Det har vært et helvette for oss begge, Tassen. Men for et år siden kunne jeg endelig ri deg! Og gjett om det gjorde at jeg glemte ALT annet i hele verden.. Jeg kunne endelig sitte på ryggen hans!
Det var da jeg virkelig fikk igjen for alt strevet jeg hadde hatt; alt var verdt det. Alle treningene, de slitsomme fjellturene 3 ganger daglig, alle de kalde nettene i stallen.. Alt var borte. Jeg hadde nådd målet mitt!

Nå kan jeg ikke vente med å komme ut til deg, gullet!<3
Snart skal jeg i stallen, og jeg kan ikke vente med å galloppere for fullt på en mark, og bare kjenne vinden slå mot meg..

Skal jeg fortelle en hemmelighet..?

For hvert galloppsteg hesten min tar med meg på ryggen, renner det en tåre nedover kinnet mitt.. Det betyr så mye for meg! Ikke bare fordi det er en hobby og jeg liker det, men fordi jeg vet at om det ikke var for meg, ville aldri denne fantastiske hesten ha levd.. Han ville aldri ha blitt ridd, noe han ELSKER!
Hver gang jeg tar frem salen, lyser det av hele hesten hvor lykkelig han er!
Hver gang han slår over til galopp, kjenner jeg på hele kroppen hans hvor glad han er for å kunne bli ridd, og hvor mye jeg betyr for ham..


Jeg kunne aldri ha fått en bedre hest enn deg, Tassen min!
Det finnes ikke i hele verden!<3 Ikke en gang i eventyrland!

Jeg elsker deg, Tassen<3




Min fantastiske hest!<3
JEG ELSKER DEG!



T. Boysen Postet - 19/08/2008 : 02:04:46
Ja, det er vel mange like navn på norske hesteraser. Frøya, Stjerna osv osv
*Athea & Amadeus* Postet - 18/08/2008 : 21:45:31
Åja, nei alle er/var nok kaldblods ;)
mariakaogcindy Postet - 18/08/2008 : 20:07:36
Nl-hester betyr Nordlandshest / Lynghest
*Athea & Amadeus* Postet - 18/08/2008 : 16:23:47
Sorry for VELDIG sent svar, men har rett og slett glemt å sjekke innom alle innleggene mine.
Men "T-boysen", hva mener du med Nl-hester?
Mvh Andrea
T. Boysen Postet - 31/10/2006 : 02:07:00
Snufs og smil om hverandre - sitter jeg igjen med etter å ha lest historien din.

Tør jeg spørre om dette var nl-hester? Det var så kjente navn....
Liselotte Postet - 30/10/2006 : 17:06:36
En trist, med samtidig fin historie da Husker godt da jeg fikk min første egne hest, kjempe stas :D For en uke siden solgte vi henne, da vi ønsker å komme oss videre. Var veldig trist å selge henne, men vet hun får det godt, så da er det ikke så trist lenger. Hun er jo liksom ikke død Fikk tre kjempe fine år med henne. Og nå skal jeg kjøpe meg ny hest, som jeg håper jeg får det like fint med :D

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,2 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2026 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.