hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Diverse
 Gode ridestøvler?

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
rusket Postet - 04/09/2006 : 22:32:03
Jeg skulle gjerne hatt noen tips om ridestøvler som er gode til å ri med, er varme og VANNTETTE, som samtidig også er behagelige å gå med også?

En skikkelig allround-støvel med andre ord
15   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
rusket Postet - 10/09/2006 : 00:38:16
haha, ja faktisk så hadde jeg på meg ullsokker, ullfrotte for å være mer nøyaktig. De puster og gir en så behagelig temperatur på føttene at jeg bruker de nesten alltid når jeg er i stallen. Støvlene var seriøst klissvåte inni, jeg skulle skjønt det hadde jeg løpt 1 time, men å sitte stille på en hest syns jeg ikke kvalifiserer til den store svettingen på føtter.

Mulig at det var akkurat denne støvelen som det var noe feil med, uansett så får jeg byttet dem da

Men hvis jeg finner ut at Muck ikke er noe for meg (de MÅ være gode å gå med også siden jeg leier mye turer), har du/dere noen andre tips? altså, vanntett, varme, behagelig på foten og helt greie å ri med. Jeg er "bare" hobbyrytter og trenger ingen super-ridesko sånn sett.
Hanna & Lukas Postet - 09/09/2006 : 23:36:32
hehe. men hadde du ullsokker i da? for siden de ikke puster så godt, blir man våt inni, og så har de jo ikke noe fôr, så da er det greit med et par "ullbeskyttere"
rusket Postet - 09/09/2006 : 16:56:44
Hm, jeg vet ikke om det er føttene mine det er noe galt med jeg, men etter en rolig skrittetur var sokkene mine inni klissvåte og var full av gnagsår. Så jeg vet ikke helt om muck-boots passet mine møkkføtter
Alger97 Postet - 08/09/2006 : 21:23:40
Jeg må bruke sånn , hva heter det nå igjen?? Sånn støvelknekt kanskje? Med det så gikk det helt fint For de suger seg fast på foten ja, hehe
rusket Postet - 08/09/2006 : 21:13:37
Da har jeg gått til innkjøp av et par muck-boots, ridestøvel varianten. Eneste jeg må klage litt på, er at de er litt pludrete å få av seg. Men har lært at hvis man ruller ned støvelskaftet så går det ikke så værst. men hadde ikke en glidelås gjort seg, eller ødelegger det den ellers så bra effekten på støvelen?

Nå gleder jeg meg til å bare i gjørma
Alger97 Postet - 07/09/2006 : 22:15:23
Så bra å høre da :) Tror ikke jeg angrer på dette kjøpet nei! Har du prøvd å vaske de i vaskemaskin da? Det går helt fint?
Hanna & Lukas Postet - 07/09/2006 : 21:35:03
muck bootsene er helt geniale! jeg har et par sånne, de lange, og er superfornøyd. Jeg bruker dem hele vinteren, pluss når det regner resten av året, både til ridning (sprang, dressur, felt, tur) og ellers, og de er helt supre. 100% vanntette og greier.
det eneste minuset er at de er vanntette begge veier - så de puster ikke så bra. Likevel er de laget så de holder på varmen, selv om du er våt, men uten ullsokker er de faktisk ikke så varme. Tar du derimot på to par (litt tynne) ullsokker, ikke noe bomull, blir du aldri kald!
og så bør du la dem stå på et varmt sted over natta og tørke, ellers er de kalde og våte inni dagen etter. dvs ikke la dem bli igjen i stallen hvis det er kaldt der, ta dem med hjem.

men anbefaler disse på det aller *varmeste*!
rusket Postet - 07/09/2006 : 15:37:53
Men de er vel helt greie å ri med på tur og lett bane? Jeg skal prøve de på hesteshoppen etterpå, høres jo ut som dette er den ultimate støvelen
Cammie Postet - 07/09/2006 : 11:02:06
Der jeg jobber er Muck Boots det eneste familien der oppe går med nesten. Har nå selv gått til anskaffelse av disse. Utrolig behagelige å gå i, og så varme og vanntette og praktiske! Har riktignok ikke ridestøveltypen, men de vanlige støvlene kan anbefales. Er laget etter joggeskoform for å sitte bedre på beina enn vanlige gummistøvler som blir tunge og bare henger og slenger.
Alger97 Postet - 05/09/2006 : 12:29:00
Kjør deg en tur til Hesteshoppen du ;)
rusket Postet - 05/09/2006 : 12:01:01
Takker for svar. Jeg søkte på nettet nå, disse "Muck Bootsene" finnes i alle varianter, var noen som og ble kalt ridestøvel:

Dette er en behagelig ridestøvel som også gir god kontakt mot hesten. Brukes av mange av Norges beste ryttere, som f.eks. Nina Bråten, Geir Gulliksen og Per Waaler. Støvelen er laget av neopren og er 100% vanntett, også skafet. Neopren er det samme materialet som man bruker i dykkerdrakter og støvelen vil dermed holde på kroppstemperaturen din! Den egner seg godt i temperaturer fra +15C til -20C. Den er behagelig å ha på, og sitter veldig godt på foten. Lette å ta av og på. Skaftet kan brettes ned, er 100 % vanntette helt opp, men selv om du skulle bli våt holder du varmen p.g.a. neoprenens egenskaper

Akkurat nå så har jeg Rimfrost Rider Termostøvel, og den er jeg alt annet enn fornøyd med. Ikke vanntett, grusomme gnagsår etter å gå i 5 minutt, heller ikke spesiellt varme om vinteren. Men kanskje det er mine føtter det er noe galt med
Alger97 Postet - 05/09/2006 : 11:26:17
Om de er stramme i leggen eller ikke, kommer vel an på da :) Satt godt på mine legger, og til turridning blir de nok ypperlige.
Jeg betalte nesten 1000 kr for mine, og håper de er verd det.. Synes ikke hælen var liten i det hele tatt, kraftigere enn hva det er på mine "vanlige" ridestøvler. Det er kraftigere hæl på de jeg har, enn på de som er avbildet her.

Rusket : kjør opp og prøv de du :)
Lopke Postet - 05/09/2006 : 11:20:50
Jeg har muck-bootsene.. de korte:



De er knallgode å ha på.. i neopren (våtdraktstoff) holder varmen i minusgrader og kan vaskes i vaskemaskin på 30 grader.
350,-

Som ridestøvler ville jeg vel egentlig brukt rimfrost eller noen andre beregnet for ridning. Disse her har veldig liten hel og har samme fasong som gummistøvler. De sitte heller ikke stramt på leggen.

Supre stallsko, det er de.. Kjøpte dem for å ha sko i stall som tåler ammoniak osv som jeg ikke vil utsette et par (kommende) ridestøvler i lær for..
rusket Postet - 05/09/2006 : 11:19:04
Oj, da må jeg kjøre opp og prøve de. Var det dyrt eller?
Alger97 Postet - 05/09/2006 : 10:56:49
Jeg var på Hesteshoppen her en dag, og kjøpte meg vinter-ridestøvler. De var knallgode å ha på foten, kjempedeilige faktisk. Selger sa til meg at dette var de beste hun noen gang hadde hatt. Og de var VARME på vintern + at de er 100% vanntette. Nederste del på støvelen vet jeg ikke hvilket stoff er, men det øverste er neopren. De sa at man kun trengte vanlig sokk i på vinteren, alikevel skulle den være varm. Støvlene heter MUCK BOOT. Har skyhøye forventninger til disse ridestøvlene :)

NOEN SOM HAR PRØVD DE????

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,14 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2026 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.