hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Diverse
 Ridebane! hjelp meg!

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
AnneSpotGinaOgHuldra Postet - 30/08/2003 : 19:49:53
Hei!
meg igjen ;)
Har funnet en plass på et jorde hos oss, som hadde vært perfekt til ridebane(visst pappa tillater det).. Jeg vet ikke helt hvor eller hvem jeg skal spørre om dette, så jeg prøver her!
Kunne tenke meg en bane på kanskje 20x40m. Denne "jordlappen" er helt jevn, så man trenger jo ikke å jevne det ut eller noe.
Mitt store spørsmål er da om noen vet bare sånn ca. hvor mye det hadde kosta å fyllt opp en 20x40m ridebane med sand, hvor mye jeg måtte betalt for sanden... et sånn ca. svar er godt nok

Håper noen orker å svare på dette!! Da hadde jeg blitt kjempeglad =)

3   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Tussilago Postet - 31/08/2003 : 18:04:53
Heisann anne& co!

Banen min er 20*30.Men vi grade den ut fra "skauen" vi lagde den selv,sprengte den og hadde først grove stein så en masse som heter 0.8 og en som heter 0.4 så sand..Foreldene mine jobber på asvaltverk så vi får litt rabatt på sand osv..
Men ellers så tror jeg man må opp i rundt 30tusen.. men en her i distriktet selger sand, 15 tonn for femtenhundre tror jeg..
Men det er jo så ymse...


xxxx Postet - 31/08/2003 : 14:45:43
Heisan!

Skal du først kjøre på pukk og sand , bør du ogå ha drenering og veiduk ellers "forsvinner" vel sanden er nå min erfaring.Derfor blir prisen opp mot 50-60.000 et sted, og da har jeg ikke tatt i..Hvor mye vi kun har betalt for sand husker jeg ikke, men det holder jo ikke bare med det er jeg redd..Lykke til!
Stall-Vinga Postet - 31/08/2003 : 10:54:37
Det blir nok ganske dyrt selv om dere gjør arbeidet selv. Først må det øverste jordlaget graves bort, deretter må du fulle på med fullmasse eller subb. Dette er større og mindre stener som danner underlaget, når dette er godt gjevnet og flatkjørt fyller du på med sand over.
Når jeg gikk gjennom dette regnestykket for noen år siden fant jeg ut at prislappen lå på ca 20-30 tusen, og det var om vi gjorde alt arbeidet selv.

Lykke til


 Image Forum 2001 This page was generated in 0,09 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2026 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.