hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Avl/oppdrett
 fått føll jeg også

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Cesar Postet - 24/04/2005 : 10:36:12
Ville bare meddele at jeg fikk et hoppeføll torsdag morgen. Moren står desverre ikke hjemme hos meg så denne gangen fikk jeg ikke med meg føllingen.. Men hoppa har gjordt dette 3 ganger før, og fikser alt selv. (hadde såklart tilsyn av de hun "bor" hos.
Så nå er jeg den stolte eier av en liten lipizzaner hoppe. Lipizzaneren har en noe spesiell navngiving, så har måttet gå på hoppelinjen å finne navn der "calcidonia" blir det.
15   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Stall-Vinga Postet - 27/04/2005 : 14:51:10
Kopi av melding:
man har jo større garanti for føll om man lar de bedekke naturlig. ellers er det jo mange utgifter til ingen nytte.. så hvis du har mulighet til å kjøre/sende hoppa di er vel det kanskje det beste. hun er hvertfall velkommen, og vil få godt stell og grønt gress om du bestemmer deg for å sende henne til drammen.


Ja du har vell egentlig rett.
Men angående pris så tar disse travtransportene mellom 1500 og 2000 kr ver vei, blir fort dyrt dette også *tenke tenke*. Kunne eventuelt ta kontakt med noen jeg kjenner som har dugende bil, men sist jeg spurte dem var det ikke akkurat billig det heller.

Har sendt deg en melding med mail adressen min , vil gjerne ha bilder av Cesar.
Cesar Postet - 27/04/2005 : 14:32:52
Hei Bruna.

fikk ikke konkret pris på eventuell tapping. Men de sa at det ville bli MYE dyrere enn om man kunne få hoppe til hingst på vanlig måte, men det visste vi vel fra før.
det må jo i så fall være fersk sæd, og da er man veldig avhengig av å få tappet til riktig tid i forhold til egget..
man har jo større garanti for føll om man lar de bedekke naturlig. ellers er det jo mange utgifter til ingen nytte.. så hvis du har mulighet til å kjøre/sende hoppa di er vel det kanskje det beste. hun er hvertfall velkommen, og vil få godt stell og grønt gress om du bestemmer deg for å sende henne til drammen.
kan maile deg et bilde av cesar som er tatt ganske nylig om jeg får en adr..
Stall-Vinga Postet - 26/04/2005 : 11:09:15
På travbanen ikke så langt herfra ligger også en hesteklinikk, om jeg ikke tar helt feil kan de inseminere der.
Om du kan undersøke hvor prisen på å få han tappet hadde jeg blitt veldig glad

Jeg har sendt og fått tilsendt hester med travtransporter over fjellet før, men dette er ofte siste utvei, foretrekker å kjøre hestene over selv.
Cesar Postet - 25/04/2005 : 18:11:14
cesar har karakterene 99889. han har også 2premie og 1 i kvalitet. Han er 154, og har som unghest vært kåret i danmark og sverige. Han står nå i Drammen, som eneste hingst på en gård og nyter livet. Såvidt jeg vet er det ingen av hingstene her i landet som tapper og sender sæd, pga kostnader antagelig. er det langt fra deg til hingstestasjon? (et sted de kan inseminere) Kan jo undersøke hvor dyrt det er å få tappet han. Hvor på vestlandet bor du? det går jo transporter mellom øst og vest hver uke, og disse er ikke fryktelig dyre..
Cesar er som du ser utifra karakterene en flott hingst, bildet på lipizzanersidene fra han ble kåret som 9 åring er ikke bra. Et tydelig bevis på at disse hestene utvikler seg leeeenge! Sammenligner man han med idag kan man vel nesten ikke se at det er samme hest. på kåringsbilde ser han nesten ut som en unghest, mens han idag er meget maskulin!!
Han har godt gemytt, og er meget letthåndterlig. Han kan være noe skeptisk til fremmende, noe som ant bunner i at han har vært med på endel som ikke har vært av det positive slaget. Og du som har lipizzaner selv vet jo hvor viktig rett behandling er.

Stall-Vinga Postet - 25/04/2005 : 15:35:53
Cesar.
Selvtenkende er det rette ordet for en lipizzaner ja.

Blir nok føll her og etterhvert

Hvordan er Cesar egentlig (type størrelse gemytt osv)? Kjenner du dem som eier denne hingsten? Vet du om de sender sæd?

Jeg har veldig lyst til å ta Romanca med på utstilling, problemet mitt er som vanlig transport. Har ingen biler som er egnet til å dra henger i hele familien. Å leie bil blir fort dyrt (hvorfor bor jeg på vestlandet ..sukk)
MyLittlePony Postet - 25/04/2005 : 15:20:41
føll er alltid nudelige:) skal ha føll i juni med hoppa mi jeg:p
Natalie_S Postet - 25/04/2005 : 14:46:59
Gratulerer:) Tøft navn:)
Cesar Postet - 25/04/2005 : 13:09:04
Bruna.
Ja lipizzanere er spesielle! Ikke en rase jeg umiddelbart vil anbefale alle å skffe seg. Man bør ha god tid, og forstå at de er selvtenkende.
Det er utrolig moro å følge de fra de er små, så du får se å få deg et føll etterhvert.
Har nå 2 hoppeføll som jeg regner med vil utvikle seg til å bli ganske like i typen..
Den ene er etter Cinderella og Cesar (min favoritt)
Og den sistfødte er etter Rebecka og Amaryllis.
Cesar avkommet har jeg kjøpt, den andre er selvavlet.
Regner med at begge 2 vil bli rundt 155-157 så ganske store...
Du skal vel ikke vise din hoppe på neste Lipizzanerutstilling?? Det er noe snakk om at det skal være i år..
helert Postet - 25/04/2005 : 10:44:05
Gratulerer så mye!
Stall-Vinga Postet - 25/04/2005 : 10:34:42
Gratulerer så mye med nurket

Navnet var flott.

Lipizzanere er spesielle, du har mye å se frem til. Men det vet du sikkert:)
Cesar Postet - 24/04/2005 : 18:06:25
Hei og takk skal dere ha.
Var og hilste på henne igår, og fikk tatt mange bilder, så jeg skal vel få vist henne fram!
Helle_ Postet - 24/04/2005 : 17:27:19
Gratulerer med føllet :-)
Silje-og-Tindra Postet - 24/04/2005 : 12:14:46
Gratulerer! Enig med Guro; håper vi får se bilder.
Guro Postet - 24/04/2005 : 11:42:29
Gratulerer
Stilig navn, og den lille damen blir sikkert like stilig hun også:)

Håper vi får se bilder selvom hun ikke står hjemme hos deg!!

Guro
Lene. Postet - 24/04/2005 : 11:01:23
Gratulerer masse da!
Alltid så kjekt med føll... :)
Og likte navnet...."calcidonia"...eventyr-navn på en "eventyr-hest"(lipizzanere)!
Gratulerer igjen,og lykke til :)

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,12 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.