hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Avl/oppdrett
 Følle i stor boks alene el. liten boks og selskap

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
*Skogli_Western_Riders* Postet - 15/06/2007 : 15:16:16
Hvis hoppa vår tar seg i sommer og drektigheten går greit og dersom vi velger å la henne følle inne i stallen, så lurer jeg på:

Vi har en stall med to middelsstore bokser (3m x 2,7m) og det er her hestene våre står til vanlig. Men i det "gamle dyrerommet" som vi holder på å pusse opp nå, er det mye større plass ( 4,5 m x 4,5 m). Bakdelen er at her er det bare en stor boks og uten mulighet for kontakt med andre hester.

Hvor vil det være best for hoppa å følle om hun skal følle inne; i den lille boksen og få selskap av kompisen sin i naboboksen, eller helt alene i den nye stallen og i mye større boks?

Til notat så er hun er ganske selvstendig av seg men det er ikke kompisen hennes, men han kunne ha godt av å tilbringe litt tid for seg selv. Men hva med henne og føllinga?

Hun vil i såfall tilvennes den nye boksen noen måneder før følling, men hva er å anbefale?
4   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
janne1980 Postet - 16/06/2007 : 12:39:04
hei
min hest hadde DOBBELT boks, vi fjernet en stille vegg og da ble d dobbel boks , det er skikkelig stoor . normal boks i den gamle stall var 3x3 men nu var d 3x6 :-) så satt vi vegg på når føll var 8 mnd så d gjekk fint :-) men nu ha de stooor boks 4x3.5 nu, ha nytt stall nu!

d e best de få stooooor plass å bevege når de skal følla og ha føll i boks om natta.. da treng de veldig stort,
eg ville ikje at hest min sko føde ute om natta, ho ville ikje føde da eg ikje var der, da e følte d var noe på gang så var eg der en natt og da kom føllet!!
ho stolte på meg og ville at eg sko være med henne!!
utrolig flott og raskt opplevelse :-)
mariakaogcindy Postet - 16/06/2007 : 09:44:43
Ja, det er nåkk det lureste =D
*Skogli_Western_Riders* Postet - 15/06/2007 : 22:54:37
Kopi av melding:
Hei

Har hun hatt føll før??

Mange hopper holder igjenn føllet når de er alene og ikke får noe støtte under føllinga...

Ei hoppe vi satte i en STOOR boks alene og da følla ikke hun... Så vi satt henne inn til kompisen igjenn i den "lille" boksen og da følla hun samma natt =D Så, og hun hadde hatt føll før så hun viste ossen hun skulle legge seg i en "liten" boks!! Fordi hun vil nåkk KANSJE ikke følle når den andre hesten vrinsker etter henne... Og trenger kansje støtte hun også .
Så jeg hadde nåkk hatt henne i den lille boksen hvis hun har hatt føll før?!?! og UTE med den andre hvis hun ikke har hatt føll... Fordi første gangsfødene trenger ofte STOOOR plass

Lykke til

Opprinnelig postet av mariakaogcindy



Takk for fint svar. Hun har aldri hatt føll før og det har heller ikke vi Jeg har vært med på følling selv da, men aldri her hjemme. Det er nok kanskje best at hun føller ute da. I luftegården har de tross alt et stort leskur med godt nattlys og alltid masser av halm. (også plass nok til oss om vi vil sove der sammen med henne under føllingstiden
mariakaogcindy Postet - 15/06/2007 : 20:29:06
Hei

Har hun hatt føll før??

Mange hopper holder igjenn føllet når de er alene og ikke får noe støtte under føllinga...

Ei hoppe vi satte i en STOOR boks alene og da følla ikke hun... Så vi satt henne inn til kompisen igjenn i den "lille" boksen og da følla hun samma natt =D Så, og hun hadde hatt føll før så hun viste ossen hun skulle legge seg i en "liten" boks!! Fordi hun vil nåkk KANSJE ikke følle når den andre hesten vrinsker etter henne... Og trenger kansje støtte hun også .
Så jeg hadde nåkk hatt henne i den lille boksen hvis hun har hatt føll før?!?! og UTE med den andre hvis hun ikke har hatt føll... Fordi første gangsfødene trenger ofte STOOOR plass

Lykke til

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,11 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.