hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Avl/oppdrett
 Kaldblodshingst

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
LinnLonna Postet - 11/04/2007 : 14:13:47
Hei Skal bedekke hoppa mi etterhvert og lurer på om noen har hingster og anbefale? Hoppa er under Moshus Sokka og etter Slogum Bjørn. Takk på forhånd
15   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
LinnLonna Postet - 13/11/2007 : 14:56:19
Men er det ingen andre som har hørt av tandtroll? Fant noen bilder av han på hesteguiden, synes han var veldig pen, men kanskje litt liten? Bilder kan bedra litt og da..
LinnLonna Postet - 13/11/2007 : 14:12:14
Så bilder ja, dem va noen peninga begge toan=) Gammel er Polar Storm da? Va jo ikke dyrt for han..

Koster det ikke mer for Bork Rigel? :O Trodde det var godt over ti for han.. Nei, men vil være med på hele svangerskapet å alt så da kan æ ikke det året.. Men han står til avlstjeneste i 09? Æ bare må ha et avkom etter han.. :P
myrhaugen Postet - 12/11/2007 : 22:50:51
Bork Rigel betinger 1500,- + 7000,-
Veit ikke hvor han skal stå i 2009. Men hvis du bedekker i 2008, så kommer jo føllet i 2009, men det er ikke noe jobb med det før året etter .
polarstorm Postet - 12/11/2007 : 19:31:57
hei. polar n er klar for hopper han og billig. tar 1000+5000,- utrolig snill flott og speeeedig hingst. har en datter ho er kjempr pen og fin. se bilder av begge to på profilen min
LinnLonna Postet - 11/11/2007 : 15:57:29
Ja Bork Rigel e jo drømmen da! Men han fylle 20 år i 2008, vet du om det e siste året han står til avlstjeneste eller? Pga skolegang reise æ bort skoleåret 08/09 og da blir det ikke aktuellt med bedekking. Vil Være med på alt så=) Visst han enda står til avlstjeneste i 2009 da e han meget aktuell. Men ka ligg bedekking med han på?
LinnLonna Postet - 11/11/2007 : 15:55:42
Ja Bork Rigel er jo drømmen da! Men han blir jo 20 år i 2008, vet du om det er siste året han står til avlstjeneste da eller? For pga skolegang må jeg reise bort 08/09 året å tenkte derfor å bedekke sommeren 2009. Vet du hva bedekking med han koster kanskje?
myrhaugen Postet - 10/11/2007 : 17:26:59
Bork Rigel. Norges ubestridte kaldblodskonge! rek. 1,20,4 og 13,7 mill immkjørt. 168 seire.
Står til avlstjeneste i 2008 hos Anne Kvikne, Hemne i Sør Trøndelag.
Rimelig topphingst.
Ring for en hyggelig hesteprat
LinnLonna Postet - 02/11/2007 : 21:40:59
Tuusen takk for alle forslag og meninger så langt, pøs på med flere;) Alltid like intressant og høre forskjellige meninger, men må innrømme at jeg blir aldri helt klok på hva som er "best".
Skal ikke bedekke hoppa mi i år nei, blir nok ikke før sommeren 2009 pga skolegang. Men vil jo være i god tid med forberedelser så hvorfor ikke starte nå:P
Noen som har vært borti Tandtroll før? Synes han var heelt nydelig! Og noen nevnte skjegge nic, han er også så utrolig pen og spesiell! Men hørte med eier om avel og hvis jeg ikke husker feil så sa hun at han er for liten, bare 147 lille hesten jo:) Så det er jo synd. Moe odin har jeg hørt har fått tjukt blod, stemmer det? Har det noe å si for avkommene eller?
Hangover Postet - 11/07/2007 : 23:40:42
Mentor Mollyn(L) Eine hesten våres er avkom etter han! Hun er utrolig flott type og blid som dagen er lang!:)
Charl8_90 Postet - 03/07/2007 : 00:27:33
Lundfrigg!
Nydelig hest, er av og til i stallen der han sto før.
Derby-vinner!
Pen hest med masse man og hale.
Verdens snilleste, utrolig rolig og kald i hodet!
Ble solgt som avlshingst til ei i Sverige påsken 2007.
Ei venninne eier ei hoppe etter Pål Even
Min egen er etter Spiktoto
polarstorm Postet - 25/06/2007 : 09:45:26
koselig å høre at du liker bla polar storm. fine sider dette. mvh polar storm og christine
linki Postet - 21/06/2007 : 14:18:11
jærvøfaks koster ca 16000?
T. Boysen Postet - 21/06/2007 : 00:50:32
At jeg kjenner Morten??? - Jaa!
Vi har jobbet sammen for å få terapiridning til å bli "seriøs fysioterapi" siden 1987 - ikke så rent få møter med fysioterapiforbundet, sosialdepartementet og alle "mulige og umulige etater".

Synes han har så fine navn på hestene sine: Frekk, Skarp osv. - og så er de snille som lam og brukes som terapihester. Da årsmøtet for terapirideforeningen var oppe hos han på Gran i 2003, red jeg på hans nydelige gamle hoppe, Mairappa.

Så hvis du kontakter ham, må du hilse fra meg - ja, det er ikke såå lenge siden jeg snakket med ham heller. Han er det jeg vil kalle "en likandes kar" - alltid blid og positiv, og samtidig seriøs og troverdig - en skikkelig ressursperson.

Det står forresten en fin artikkel om ham på Hest.no som heter "Den empatiske terapeuten".
sigyn,brauta og rubin:) Postet - 20/06/2007 : 23:40:27
Kjenner du Morten,Trine?
"bodde" i stallen hans før jeg fikk egen hest:D
Synes nå Koloss er så pen jeg da,men han har visst blitt valakk og solgt:(
T. Boysen Postet - 20/06/2007 : 22:49:49
Ja, Issie, Steinsvad Eld er en pen hingst. Jeg kjenner godt eieren, Morten A., siden vi er kolleger som ridefysioterapeuter. Ja, jeg har kjent han siden 1986. En trivelig kar.

Lykke til med føllet!

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,2 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.