hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Avl/oppdrett
 Drektig

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
tøffe_n Postet - 21/11/2003 : 19:19:43
Hva skal man gjøre me ei hoppe som e drektig
Kan man ri henne som vanlig?
Gi henne like mye kraftfor som hun pleier å få

På forhand takk
3   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Asbjørg Postet - 29/11/2003 : 20:05:32
Det er en stor fordel for hoppa når fødselen kommer at den har blitt trent mens den har gått drektig. Blir lettere å føde da, og det tar ikke så lang tid å få hoppa i god form igjen etterpå. Men ta det rolig når fødselen nærmer seg og magen blir stor og tung.
Er den for feit blir fødselskanalen trangere pga at det avleires en del fett der(er hvertfall slik hos kuer), så det er ikke bra å gi for mye mat heller hvis hoppa di er en storeter! Det er først de siste månedene når føllet vokser du trenger å gi mer fôr en normalt. Men det er ekstra viktig at fôret er av god kvalitet tl drektige hopper! Gir du rundball, sjekk den nøye om det har gått varme i den eller at den ellers virker unormal.

Tore Kvam svarer på alle tenkelige spørsmål om drektighet inne på www.hest.no
Jorunn Postet - 28/11/2003 : 13:52:41
Du kan ri en drektig hoppe nesten helt frem til fødselen, det er bare bra at hun får trent seg litt, men det sier seg selv at du ikke kan trene like hardt dess lenger ut i svangerskapet hesten kommer.

Når det gjelder föring, så husk at hoppa di skal spise for to! Drektige hopper föres med like mye kraftför som vanlig, gjerne mer når det nærmer seg fødsel, men det föres med annet kraftför som regel. f.eks. oppdrett fra Champion
dede Postet - 21/11/2003 : 21:00:25
hei.
Gå inn på hestemarked.no og les hva tore kvam har og si om det.
det er ikke farlig og ri en drektig hoppr,men du må la det feste seg godt før du begynner .Etter det kan du ri henne,Men med måte så kan du ta det rolig mot slutten.
Har selv to drektige hopper så jeg har lest mye om dette.

Lykke til

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,11 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.