hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Debatter fra nyhetene
 Bil med hestehenger kjørte ut

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Lopke Postet - 19/05/2006 : 00:34:20
http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=116794

skrekk og gru!!
8   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
smulemor Postet - 20/05/2006 : 13:49:39
så ut som det gikk bra med dyra, de sto ihvertfall på veien når jeg kjørte forbi :)
oleo Postet - 20/05/2006 : 02:38:00
Åh fytte grisen...jeg trenger ikke å høre om slikt tilfeller. Jeg er mere redd for dyra mine enn meg selv jeg.. Godt det er en stund til jeg skal ut å kjøre igjen nå. Da har jeg fortrengt denne historien litt til da....
T. Boysen Postet - 20/05/2006 : 01:13:25
Har "nesten" opplevd det samme! For noen år siden skulle 4 hester, i to hengere, fraktes fra Arendal til Oslo, og jeg skulle egentlig kjørt den ene. Men så fikk jeg "vikar", så jeg kunne kjeøre rett hjem, uten hester bak.
Fikk så melding på mobilen: En henger krasjet, hestene vel! Jeg ringte øyeblikkelig opp for å høre hva som hadde skjedd.
Jo, staget på den ene hengeren hadde brukket, så hengeren føyk ut til høyre. Der var det "heldigvis" en fjellskrent, som den hadde bråstoppet i, veltet, men til alt hell var hestene OK, bare noen skrubbsår. Hadde det andre staget brukket, og hengeren hadde dratt til venstre, kunne den ha truffet motgående trafikk! Hadde det skjedd bare 100 meter lenger frem, ville hengeren ha endt i et vann!!
Jeg tilbød meg øyeblikkelig å komme til stedet (nær Larvik) og hjelpe til, evt. at jeg skaffet en ny henger. Men sjåføren var en erfaren og rolig kar, som fikk ordnet alt med pass av hestene, Falken osv osv, samt ny leiehenger, så hestene kom seg vel hjem.
Det var bare tilfeltigheter som gjorde at ikke jeg kjørte den hengeren...!

Har sel vopplevd motorhavari på E18 med 2 hester i henger, og det var IKKE morsomt! En del "skytsengler" var på vakt den dagen, så alt gikk bra.... PUH!!!!

Når jeg nå kjører hest, har jeg alltid - lett tilgjengelig i bilen: Refleksvester og andre reflekser, ekstra grime(r), ekstra leietau, ekstra langt, tykt tau, kniv (for å kutte løs hester), sterk lommelykt, og ikke minst førstehjelpsutstyr som kan brukes til hest. På mobilen har jeg tastet inn i telefonboken nød-numrene til politi, redningstjeneste, osv.

For å si det sånn: det kan gå bra 999 av 1000 transporter - men man vet aldri når det er transport nr. 1000.....

Wulfi Postet - 19/05/2006 : 13:27:02
Uff, det må ha vært en ekkel opplevelse! Håper det gikk bra med både mennesker og hester.
Ina_R Postet - 19/05/2006 : 11:47:06
Huff, håper alt gikk bra.
_Emperador Postet - 19/05/2006 : 11:44:52
http://dt.no/apps/pbcs.dll/article?AID=/20060518/NYHET/60518015/-1/SISTENYTT


uff ja...
Karoline og Funa Postet - 19/05/2006 : 11:15:04
ånei!! håper det gikk bra med hestene..
Harneshaug Postet - 19/05/2006 : 00:45:34
Hjelp! Vet de ikke hvordan det gikk med hestene? "kan ha blitt skadet", hadde de kommet seg ut og stukket eller?
Uff... er så mye skummel kjøring... trist, håper det gikk bra...

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,12 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.