hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Kjøp og salg
 Gode tips!
 Hestehandel og omsetting av hest, en del av KRI

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
spoff Postet - 30/03/2005 : 23:25:11
I forbindelse med at momssvindel ved hestekjøp har vært et hot tema i pressen i det siste, og med tanke på at importhest og hestekjøp generelt vil være et omstridt tema.

Man skal faktisk være klar over at det er et tillegg i KRI som sier endel om dette.
Tillegg 10: Etiske regler for medlemmer av Norges Rytterforbund ved handel og omsetning av hest.
Det vil faktisk si at når man starter i konkurranser som ligger under NRYF så erkjenner man at man følger det reglementet som er gitt. Det betyr også at du gir ditt klarsignal om at du har kjøpt hest, og omsetter hest også i henhold til disse reglene.

Jeg vil tro at denne momsklussproblematikken er langt større enn man tror, og absolutt i stor grad også dreier seg om ridehest. Nå skal alle kjenne konkurransereglementet, men det er få som gjør det likevel. Men man skal være klar over det.. Dessverre vet jeg ikke hvordan sjansene for å bli tatt er, og om det kontrolleres i henhold til at folk starter stevner med disse hestene. Men det er en ting man faktisk skal være klar over. Etter dette mediastyret rundt dette temaer tror og håper jeg igrunn at kontrollen blir bedre skjerpet enn hva den er i dag.

Kanskje ikke et hot debattema, og for alle som starter selvfølgelig gammelt nytt (jeg går i den tro om at alle som starter selvfølgelig kjenner KRI fra perm til perm..), men synes det er litt interessant å få dette frem likevel.

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,11 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.